Rockowe ekscesy księdza Daniewicza

Gościem Tematu Dnia Salve TV był ks. Andrzej Daniewicz SAC, lider zespołu La Pallotina, który w rozmowie z Ewą Pietrzak podzielił się świadectwem swojego życia.

- Zawsze byłem blisko ołtarza, byłem ministrantem i gdzieś tam w sercu widziałem siebie jako księdza już od dziecka. Równocześnie zawsze też grałem, na gitarze, na klawiszach – opowiadał ks. Andrzej Daniewicz .

- Rockowe ekscesy paradoksalnie nastąpiły później, już „za kleryka”, lub we wczesnych latach kapłaństwa. Dzieciństwo, młodość upłynęły mi stabilnie, trochę w gronie oazowym, trochę pielgrzymkowym – dodawał.

Jak podkreślał, pielgrzymki to miejsce, gdzie „rodzą się powołania”. Ks. Daniewicz zwrócił uwagę również na fakt, że „Bóg przychodzi w postaci łagodnego powiewu”.

- Dopóki nie ma ciszy, nastroju, to są burze, gradobicia, trzęsienia ziemi, płomienie. To nie w tym jest Bóg. Tam gdzie jest cisza, oddanie, obumieranie, tam jest Jezus – zaznaczył duchowny.

- To nie pianino jest apostołem – mówił, odnosząc się do współczesnych metod ewangelizacji.

Gość Tematu Dnia opowiedział, skąd czerpie inspirację do tworzenia tekstów:  

- Staram się żyć w Słowie Bożym, w tym znaczeniu, że go słucham. Natomiast to jest muzyka autorska, jeszcze trochę nie dojrzałem do muzyki autonomicznej, oderwanej od autora, która może być muzyką uwielbienia – stwierdził.

Ks. Andrzej Daniewicz odniósł się również do pontyfikatu papieża Franciszka:

- Coś się dzieje w świecie, jakaś przemiana, transformacja. W naszym środowisku kapłańskim to jest zaproszenie do powrotu do ewangelicznego stylu życia, do tego uniżenia się nie tylko przed Bogiem, ale i przed ludźmi. Taki duszpasterski triumfalizm, bardziej nauczanie, niż dzielenie się. To gdzieś jakby ten rodzaj nadawania, to pasmo, przygasa – podsumował.

Zespół La Pallotina to jeden z najciekawszych pop-rockowych zespołów grających muzykę z dobrym przesłaniem w Polsce.

21 lipca, godz. 20:30 odbędzie się koncert ks. Andrzeja Daniewicza (wokalista, pianista,gitarzysta, kompozytor, autor utworów m.in. w zespole La Pallotina).

Bilety: 20 zł (w tym: herbata). Bilet grupowy powyżej 10 osób - po 15 zł.

Miejsce: Chrześcijańska klubo - restauracja Docelowo, Marszałkowska 34/50, Warszawa.

Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV

Facebook / SalveTVpl

YouTube / SalveTVpl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama