Trwa Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

W ramach Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów, ulicami Polańczyka przeszła w piątek wieczorem Droga Krzyżowa. Rozważaniom towarzyszyły obrazy–pantomimy, łączące sytuacje współczesne z inscenizacjami stacji Drogi Krzyżowej.

Trasa wiodła z kościoła parafialnego – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – do kaplicy zdrojowej, w pobliżu której znajduje się kilka sanatoriów. Każdą stację obrazowały nieme scenki, ukazujące jednocześnie sceny z drogi krzyżowej Jezusa i jej wersje uwspółcześnione. Rozważania i scenki przygotował oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii Besko.

Sobota jest przedostatnim dniem Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów. Podobnie jak w piątek, będzie się ona odbywać na zaporze solińskiej. Wieczorem natomiast w amfiteatrze w Polańczyku odbędzie się koncert zespołu Bankruci.

Akcję zakończy w niedzielę Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości pod przewodnictwem abp. Adama Szala.

Polańczyk to miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad wodami Zalewu Solińskiego. Zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości został wybudowany w 1907 r. jako cerkiew. W środku znajduje się cudowna ikona Matki Bożej z Dzieciątkiem zwana Matką Bożą Łopieńską pochodząca z pierwszej połowy XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. Korony do obrazu poświęcił papież Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1999 r. Istniejąca parafia nosi wezwanie NMP Królowej Polski.

Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła oraz Katolickie Stowarzyszenie „Unum”. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie działające na terenie archidiecezji przemyskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

pab / Polańczyk


Zdjęcie: Polańczyk - Bieszczady autor: Albin Marciniak, licencja: CC BY-SA 3.0 pl

« 1 »

reklama

reklama