Wrocław: Ruszył I Wędrowny Obóz Powołaniowy

Do piątku potrwa rozpoczęty dziś obóz wędrowny dla osób zainteresowanych powołaniem kapłańskim, zorganizowany przez Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

Uczestnicy obozu wędrownego, wraz z klerykami i jednym z księży przełożonych, każdego dnia zamierzają przemierzać Góry Stołowe.

Jak podkreśla odpowiedzialny za organizację obozu ks. Artur Stochła, prefekt MWSD we Wrocławiu, inicjatywa nie ma charakteru werbunku do kapłaństwa. – Przede wszystkim chcemy dać tym młodym ludziom możliwość pogłębienia życia religijnego i umocnienia się w wierze, mając świadomość, że na co dzień rozproszeni w szkołach, uczelniach i parafiach mogą oni czuć się osamotnieni w swoim chrześcijaństwie – tłumaczy.

Dodał przy tym, iż współczesna kultura i szybkie tempo życia nie sprzyjają temu, by wsłuchiwać się w głos Boga. – Tym między innymi należy tłumaczyć zjawisko, które media określają mianem spadku duchowny, dopowiadając, że góry w Piśmie Świętym są ukazane jako uprzywilejowane miejsca, w których Bóg przemawia do człowieka.

Dotychczas seminarium wrocławskie dla osób, które chciały zastanowić się nad wyborem drogi życia organizowało rekolekcje i dni skupienia, zapraszając młodych ludzi do Wrocławia i Henrykowa. Obóz to całkowicie nowy pomysł. – Ma on być formą wyjścia do świata – podkreślił ks. Stochła.

Uczestnicy obozu zatrzymają się m.in. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Będą modlić się także w najstarszym kościele drewnianym w Czechach, który znajduje się w Broumovie.

W obozie uczestniczy 11 uczniów szkół średnich oraz studentów, 5 kleryków oraz ksiądz prefekt. Organizatorzy nie ukrywają, że przynajmniej niektórzy z uczestników w tym czasie podejmą decyzję o wejściu na drogę przygotowania do kapłaństwa i dołączą do dotychczasowych 11 kandydatów, którzy zgłosili się na pierwszy rok do wrocławskiego seminarium.

xrk / Wrocław

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama