Ks. Kraśnicki: Uchronił mnie św. Krzysztof

Gościem Tematu Dnia w Salve TV był ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, który w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedział o trwającej akcji "Św. Krzysztof".

- Święty Krzysztof interweniował w moim życiu bardzo wiele razy. Od czasu kiedy jeździłem motocyklem, jeszcze WSK-ą, a potem przerzuciłem się na Dużego Fiata. Kilka razy byłem w opałach, ale uchronił mnie św. Krzysztof – mówił ks. Jerzy Kraśnicki.

- Św. Krzysztof był specjalistą od podróżnych. Jego imię mówi o niesieniu Chrystusa. Pomaga nam być dobrymi kierowcami i dobrymi ludźmi. Myślę, że jedno z drugim jest nieodłącznie związane – dodawał.

Pytany, czy św. Krzysztof spotkał na swojej drodze prawdziwego małego Jezusa, mówił:

- Historyczne źródła o tym świętym są skąpe. Około 250 roku zginął, został zamordowany jako męczennik za wiarę. To były czasy, kiedy niszczono różne podania o świętych. To jest powód, dlaczego tych źródeł jest niewiele. Na pewno jest to znacząca postać, która mówi, że Chrystus potrafi się objawić tym, którzy Mu służą, a On zaczął służyć Chrystusowi – podkreślał.

Gość Tematu Dnia wyjaśniał, czym zajmuje się organizacja MIVA Polska:

- Jako Polacy doświadczaliśmy na misjach braku zaplecza. Wyjeżdżaliśmy, ale bez zapewnienia zaplecza jeśli chodzi o środki transportu. Mogliśmy liczyć tylko na pomoc zagraniczną. Wielu misjonarzy mówiło, że dobrze by było, żeby była MIVA Polska – opowiadał duchowny.

Dyrektor MIVA Polska apelował o włączenie się do akcji „1 grosz za 1 km". 

- Misjonarz z Peru, pracujący w górach, w Andach, napisał, że ma do objazdu blisko 100 wiosek. Te objazdy odbywają się w miesięcznym, dwumiesięcznym, albo trzymiesięcznym cyklu. Po to, żeby każda wspólnota miała przynajmniej raz w miesiącu Mszę Świętą. To nie jest kaprys, to jest konieczność – podsumował ks. Jerzy Kraśnicki, tłumacząc, dlaczego warto zaangażować się w tę akcję.

W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.


Weź udział w Akcji św. Krzysztof

Podziękuj Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry. Pomóż polskim misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.miva.pl


Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama