Ruszył projekt wsparcia polskich pielgrzymów przed ŚDM w Panamie

Bilet dla Brata 2.0 to nowa odsłona projektu wspierającego młodzież ze Wschodu, aby jak najliczniej mogła uczestniczyć w ŚDM Kraków 2016. Tym razem celem jest pomoc w zorganizowaniu wyjazdu polskich pielgrzymów do Panamy.

„Chcemy, aby ten projekt był integralną częścią duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2019, abyśmy wspólnie pomogli jak największej liczbie pielgrzymów i wolontariuszy, którzy pragną wziąć udział w spotkaniu młodych w Panamie” – zapowiada dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, prezentując nową odsłonę projektu Bilet dla Brata, uruchomionego w rocznicę krakowskich dni młodzieży.

„Będzie można przekazywać ofiary na trzy cele – powiedział ks. Emil Parafiniuk. Pierwszy to kwatera polska „czyli miejsce, które będzie służyło wszystkim polskim pielgrzymom w czasie pobytu, będzie dbało o bezpieczeństwo. Również będzie można wspomóc wolontariuszy i ich wyjazd, a oprócz tego pielgrzymów, którzy będą chcieli udać się na Światowe Dni Młodzieży. Naszą ideą drugiej edycji «Bilet dla brata» jest to, by zaktywizować diecezje i poszczególne grupy do poszukiwania środków i również zachęcić przez to wspólnoty lokalne do wsparcia pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży, bo te Dni to przede wszystkim pielgrzymka” – dodał dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Według szacunków do Panamy pojedzie ok. 2-3 tys. pielgrzymów z Polski i ok. 100-200 polskich wolontariuszy krótkoterminowych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: kierunekpanama.pl

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama