Sandomierz: rozpoczęła się trzydniowa ewangelizacja

Blisko 70 ewangelizatorów wyruszyło 28 lipca na place i ulice miasta, by spotkanym mieszkańcom i przebywającym w tych dniach turystom mówić o miłości Boga do człowieka. Inicjatorem wydarzenia religijnego jest bp Krzysztof Nitkiewicz.

W piątek po wspólnej modlitwie i duchowym przygotowaniu do ewangelizacji, na ulice miasta wyruszyli ewangelizatorzy ubrani w charakterystyczne koszulki z ewangelizacyjnymi napisami.

Na trasie w okolicach sandomierskiego Zamku, bazyliki katedralnej, na Starym i Małym Rynku, przy Bramie Opatowskiej i w okolicach Wyższego Seminarium Duchownego dzielili się w sposób niekonwencjonalny słowem, modlitwą i śpiewem doświadczeniem wiary.

– My ewangelizujemy śpiewem, pomagamy ludziom modlić się śpiewem. Uważam, że poprzez muzykę najlepiej uwielbia się Pana Boga – mówiła Natalia Wójcicka.

Przy Ratuszu młodzież przedstawiła spektakl pantomimiczny. Można było też usłyszeć świadectwa przeplatane modlitwą uwielbienia. Cała popołudniowa część została zwieńczona tańcami.

Wymiernym, materialnym, akcentem akcji ewangelizacyjnej była pomoc finansowa jaką uczestnicy i turyści wspierali diecezjalnego misjonarza ks. Wiesława Podgórskiego, który na co dzień pracuje w Ekwadorze.

– To wielki wspólny dar serca dla naszego misjonarza, który właśnie w Ekwadorze prowadzi działa ewangelizacyjne, napotykając często duże problemy. Mam nadzieję, że nasza wspólna pomoc pomoże mu w dalszej pracy – mówił ks. Marek Kuliński, przedstawiciel organizatorów.

Po wieczornej modlitwie w katedrze na starym Rynku zorganizowany został koncert Michała Bukowskiego i zespołu „Młode Koty”.

Po Apelu Jasnogórskim nastąpiła projekcja filmu ewangelizacyjnego pt. „Cyrk motyli”. Swoje świadectwo zaprezentował Marcin Kaczmarzyk.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele Ducha Świętego ewangelizatorzy wyruszą na ulice miasta by ponownie dzielić się Ewangelią i doświadczeniem wiary.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę czas przed południem jest przeznaczony na modlitwę. Godziny popołudniowe, są czasem świadectw, głoszenia kerygmatu dla młodych, a także czasem ewangelizacyjnej gry terenowej zakończonej tańcem uwielbienia.

Wieczorem wszyscy zaproszeni są do kina ewangelizacyjnego, osobistych świadectw i modlitwy kończącej dzień.

Organizatorzy zapraszają do modlitwy w kościele pw. Ducha Świętego, bazyliki katedralnej oraz na wspólne spotkania ewangelizacyjne na scenę przy Ratuszu Miejskim oraz na Bulwar Wiślany.

Zorganizowane zostaną także: pokazy pantomimiczne, projekcja filmu o tematyce ewangelizacyjnej pt. „Most”, a także koncert muzyczny oraz spektakl pt. „Cierpiący - Sprawiedliwy” w wykonaniu Teatru Św. Jana Pawła II.

Inicjatorem akcji jest bp Krzysztof Nitkiewicz, który zachęcił młodych do utrwalenia owoców jakie przyniosły ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży poprzez podzielenie się osobistym doświadczeniem.

W ramach przygotowań do lipcowej akcji ewangelizacyjnej przeprowadzone zostały wcześniej rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży szkół średnich. Młodzież, która wspomaga działania ewangelizacyjne uczestniczyła w kursie pn. „Nowe Życie z Bogiem” oraz warsztatach muzycznych. W wydarzenie religijne czynnie włączyła się wspólnota Gaudete z Krakowa.

apis / Sandomierz

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama