Płock: tysiąc „Tornistrów pełnych uśmiechu” od Caritas

Tysiąc tornistrów przekazała Caritas Diecezji Płockiej do parafii w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

Tornistry zostaną przez wiernych wypełnione przyborami szkolnymi, a następnie przekazane dzieciom w rodzinach zmagających się z trudnościami materialnymi. Na terenie parafii akcją zajmują się proboszczowie, Parafialne Zespoły Caritas i zespoły charytatywne.

„Tornister pełen uśmiechów”, to ogólnopolska akcja Caritas, w którą każdego roku włącza się także Caritas Diecezji Płockiej. W tym celu zakupiła 1000 tornistrów szkolnych. Celem akcji jest wsparcie rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, polegającej na podarowaniu dzieciom z tych rodzin plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi. Akcja wpisuje się w ogólnopolski, szeroki program wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

„Duży koszt szkolnej wyprawki dla dziecka, to problem wielu rodzin. Dlatego płocka Caritas zakupiła 1000 plecaków i przekazała je do parafii i parafialnych zespołów Caritas. Zespoły te, przy życzliwym wsparciu wielu parafian, wypełnią otrzymane plecaki przyborami szkolnymi - informuje ks. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

Mogą to być na przykład piórniki, zeszyty, bloki, kredki, farby, flamastry, plastelinę, przyrządy geometryczne oraz wiele innych potrzebnych w szkole przyborów. W kościołach wystawiane są kosze, do których wierni składają przybory. Tornistry z przyborami zostaną przekazane dzieciom przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Do włączenia się w akcję Caritas Diecezji Płockiej zachęca także osoby prywatne i firmy. Artykuły szkolne można również dostarczyć do siedziby organizacji przy ulicy Sienkiewicza 34 w Płocku.

eg / Płock

« 1 »

reklama

reklama

reklama