Trwa Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus

W Kostrzynie nad Odrą już po raz 18. odbywa się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus". Dziś, 2 sierpnia, pierwszy dzień ewangelizacji.

Rozpoczęcie XVIII Przystanku Jezus nastąpiło w niedzielę 30 lipca o godz. 19:00 w namiocie tuż przy Woodstocku z udziałem biskupa Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego oraz biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego.

Po dwóch dniach rekolekcji dla ewangelizatorów, w środę 2 sierpnia rozpoczęła się część ewangelizacyjna.

Gościem tego dnia jest bp Wiesław Lechowicz – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który przewodniczył porannej Mszy św. i wygłosił homilię.

Królestwo Boże jest podobne do perły, za którą warto oddać wszystko. Gdzie mamy go szukać? „Jest ono zawarte w Jezusie. To On jest tą perłą”. Za Niego warto oddać, cokolwiek posiadamy, gdyż tylko On zdolny jest zaspokoić wszelkie pragnienia. - mówił bp Lechowicz w kazaniu.

Dziś w programie znajdują się spotkania i rozmowy w małym namiocie, spotkanie z gościem PJ (wielki namiot) bp. Wiesławem Lechowiczem o godz. 20:00. Ponadto apel Jasnogórski i godzina chwały, spotkanie ewangelizacyjne prowadzone przez zespół „Bęsiu/Rymcerze” oraz Dyskusyjny Klub Filmowy: „Czarne Lustro – Nosedive” reż. CharliBrooker.

W czwartek gościem Przystanku Jezus będzie bp Grzegorz Ryś – przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.

Relacje i transmisje z wydarzeń można śledzić na profilu Facebook/PrzystanekJezus 

Aktualne informacje i świadectwa publikowane są także na stronie internetowej www.przystanekjezus.pl

Inicjatywa Przystanek Jezus potrwa do niedzieli 6 sierpnia. Szczegółowy program znajduje się na stronie:

www.przystanekjezus.pl/program-pj-2017

Źródło: www.przystanekjezus.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao