Kalisz: Modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego

Już czas, by uratować dzieci z podejrzeniem choroby! - to hasło przewodnie spotkania dotyczącego obrony życia dzieci nienarodzonych, które odbędzie się dziś, 3 sierpnia, w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W kaliskiej Bazylice św. Józefa już od 13 lat co miesiąc odbywają się modlitwy w intencji rodzin i obrony życia.

W sierpniu tematem spotkania jest ochrona prawna dzieci poczętych realizacją konstytucyjnego prawa do życia. Hasło przewodnie zaś brzmi: Już czas, by uratować dzieci z podejrzeniem choroby!

W programie wydarzenia znajduje się konferencja dotycząca ratowania dzieci poczętych, u których stwierdzono podejrzenie choroby. Postulat zakazu aborcji eugenicznej cieszy się największym poparciem w polskim społeczeństwie.

Prelegentkami konferencji będą:

Kaja GODEK - członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina. Zaangażowana w inicjatywę ZATRZYMAJ ABORCJĘ, którą polecili modlitwie i poparli zbieranie podpisów polscy biskupi na ostatnim Zebraniu Plenarnym KEP. Z wykształcenia anglistka, ma męża i troje dzieci, jedno z zespołem Downa.

Magdalena KORZEKWA-KALISZUK – prawnik, publicystka i pisarka. Dyrektor i analityk prawny CitizenGO w Polsce; autorka oraz współautorka kilkunastu książek; jako nastolatka przez 5 lat prowadziła telewizyjny program "Ziarno", reprezentuje CitizenGO m. in. w ONZ, Radzie Europy.


Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Po powitaniu przez Kustosza Sanktuarium Ks. Prałata dra Jacka Plotę zgromadzonych w Bazylice św. Józefa, a także słuchaczy Radia Maryja, Radia Rodzina oraz widzów Telewizji Trwam, odprawione zostanie nabożeństwo w intencji rodzin i obrony życia.

Następnie, o godz. 17:30 w ramach konferencji głos zabiorą Kaja Godek i Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

O godz. 18:00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz.

Na zakończenie odczytany zostanie Akt zawierzenia rodzin opiece Świętego Józefa.

Wydarzenie transmitowane będzie przez Radio Maryja, Diecezjalne Radio Rodzina oraz Telewizję TRWAM.


Źródło: Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao