Bielsko-Biała: powstała Chrześcijańska Spółdzielnia "Lumen-Women"

Spotkania wyjazdowe, specjalistyczne warsztaty dla kobiet i rodziców, zajęcia sportowe i artystyczne oraz kursy ALPHA, filmy edukacyjne i motywacyjne – to tylko część oferty nowej Spółdzielni "Lumen-Women" z Bielska-Białej.

Chrześcijańska Spółdzielnia Socjalna "Lumen-Women" chce przyjść z pomocą przepracowanym, zmęczonym i niemającym dla siebie czasu kobietom. Jej założycielami są Fundacja LUMEN oraz Katolickie Towarzystwo Kulturalne z Bielska-Białej.

Jak wyjaśnia pomysłodawczyni przedsięwzięcia i jednocześnie prezes Telewizji Lumen, Elżbieta Król-Cebulska, spółdzielnia "Lumen-Women" powstała z chęci połączenia sił i rozszerzenia aktywności dla kobiet na cały rok. „Pragniemy wykorzystać połączone doświadczenia telewizji internetowej LUMENTV oraz Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego” – podkreśliła Król Cebulska w rozmowie z KAI. Wśród produkcji LUMENTV szczególne miejsce zajmują filmy przeznaczone dla dzieci oraz dla kobiet. Zrealizowano m.in. 2 cykle dla kobiet „Dama z pasją” oraz „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Pierwszy z nich prezentował aktywne kobiety, które nie tylko osiągały sukcesy zawodowe i osobiste, ale pasjonowało je samo życie. Drugi z nich to cykl wywiadów poruszających różne tematy z codziennego życia, wśród nich wywiady z dietetyczką, psychologiem, ginekologiem, terapeutą.

Z kolei Rada Kobiet w Katolickim Towarzystwie Kulturalnym od kilku lat organizuje „Majówki dla kobiet”. W ramach spotkania wyjazdowego, uczestniczki korzystają z warsztatów tematycznych i wykładów dotyczących różnych dziedzin życia oraz integracji – spotkań przy kawie, spacerów w plenerze, wspólnego oglądania filmu lub grania w gry towarzyskie.

Zdaniem Król-Cebulskiej, spółdzielnia "Lumen-Women" zamierza rozszerzyć krąg osób zainteresowanych i skierować propozycje także do kobiet z innych ruchów oraz osób niezrzeszonych.

„Przepracowane kobiety często nie mają gdzie zadbać o siebie, gdyż oferowane przez konkurencję usługi są drogie i często są skierowane do osób młodych, zdrowych, ubierających się w markowe ubrania, gdzie nasze potencjalne klientki nie chodzą, gdyż źle się tam czują” – mówi prezes LUMENTV dodając, że spółdzielnia promować będzie zdrowy styl życia i wartości chrześcijańskie.

Planowane są cykliczne dwudniowe spotkania wyjazdowe, a także regularne spotkania na miejscu w różnych grupach zainteresowań oraz indywidualne korzystanie z różnych usług i porad. "Aby poszerzyć zakres oddziaływania spółdzielni, planujemy nagrywać różnego rodzaju filmy edukacyjne, promujące zdrowy styl życia” – zaznacza prezes spółdzielni w rozmowie z KAI.

W ramach działalności spółdzielni kontynuowane będą warsztaty dla kobiet – „Potęga kobiecości”– przeznaczone dla kobiet zamężnych o różnym stażu małżeńskim oraz kobiet myślących o małżeństwie, aktywnych i nieaktywnych zawodowo. Zaplanowano warsztaty dla rodziców– „Relacje na plusie”– z zakresu komunikacji z dziećmi.

Wśród propozycji spółdzielni nie zabraknie warsztatów wizażu i stylizacji. Zorganizowany zostanie kurs ALPHA – cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. W ramach działalności spółdzielni odbędą się także warsztaty ceramiczne, usługi indywidualnej konsultacji dietetycznej oraz usługi kosmetyczne. Powstaną także materiały filmowe i płyty z nagranymi konferencjami i wykładami.

Telewizja Lumen to telewizja internetowa, która swój program w całości poświęca promocji nowej ewangelizacji i życiu Kościoła. W swojej ofercie ma obszerne relacje z Kongresów Nowej Ewangelizacji, licznych akcji ewangelizacyjnych, wydania specjalne Wiadomości z obrad Komisji Duszpasterstwa KEP.

Na swej stronie oferuje ponadto Komentarze do Ewangelii, relacje z wydarzeń ewangelizacyjnych, wywiady oraz bloki tematyczne, np. skierowane do kobiet czy do młodzieży i do dzieci. Prezentowane są tu także świadectwa wiary.

Telewizja Lumen współpracuje z Komisją Duszpasterstwa KEP i Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

rk / Bielsko-Biała

« 1 »

reklama

reklama

reklama