Dziś na Górze św. Anny odbywa się 97 Pielgrzymka Inwalidow Słuchu

Mszy świętej, tłumaczonej na język migowy, przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec, a homilię wygłosił ks. Andrzej Morawiec, diecezjalny duszpasterz głuchoniemych diecezji opolskiej.

Do osób niesłyszących zwracał się zachęcając do modlitwy różańcowej. Powiedział m. in.: "Jaka jest twoja modlitwa prywatna, rodzinna? Może tylko kiedy trwoga to do Boga, ale kiedy wszystko jest ok, to Pana Boga i modlitwy nie potrzebujesz? Maryja przychodzi aby upomnieć mnie i ciebie, pytając jaka jest twoja modlitwa. Kochana mamo, kochany ojcze, twoim obowiązkiem jest modlić się razem z rodziną. Dziecko musi zobaczyć cię na kolanach. Odmawiajcie codziennie różaniec! Jeżeli brakuje czasu spróbuj zacząć od jednej dziesiątki, to jest tylko 5 minut!"

Gościem specjalnym był emeryt, ks. prałat Jan Szywalski wieloletni duszpasterz niesłyszących

W sanktuarium od czwartku trwają  rekolekcje, a dzisiejsze uroczystości rozpoczęła procesja do bazyliki, następnie o 11-ej została odprawiona Msza Św.. po której nastąpiło poświęcenie samochodów.

W pielgrzymce biorą udział niepełnosprawni z całej Polski oraz goście z Norymbergii, to po części byli mieszkańcy Śląska związani z opolskim duszpasterstwem niesłyszących, którzy mimo że mieszkają na stałe zagranicą, chętnie wracają na Górę św. Anny. Wielu uczestników przybywa do św. Anny od lat. Część tutaj przystępowała do sakramentów. 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama