Uroczystość odpustowa w parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach

Dziś o godz. 11.00 w parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach została odprawiona w intencji parafian uroczysta Msza odpustowa, której przewodniczył bp Jan Kopiec.

Dziś obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W parafii pod tym wezwaniem w Tarnowskich Górach trwają dzisiaj uroczystości odpustowe.

O godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył bp Jan Kopiec. W homilii podkreślił, że to, co jest chyba najbardziej streszczające Chrystusowe posłannictwo i Jego dzieło zbawienia dla nas tutaj na tej ziemi, to przede wszystkim świadomość, że idziemy pod dobrym okiem naszego Pana, Stwórcy, który posyła Syna jako Zbawiciela i w Duchu Świętym kieruje nami aż do dobrego celu. - To jest tajemnica, którą Kościół żyje - mówił bp Kopiec.

Bp Jan mówił o momencie łaskawości Pana. Pan bowiem Piotrowi, Jakubowi i Janowi przez chwilę pokazał, do czego zmierzamy. - Zmierzamy do innej rzeczywistości, pełnej blasku słońca, co dla nas zawsze jest znakiem czegoś wspaniałego, znakiem pełnej chwały, znakiem wypełnienia się wszystkich naszych tęsknot, które w naszym sercu nosimy. Tam, gdzie słońce i blask, tam zawsze umieszczamy nasze marzenia, nasze plany, nasze wszystkie odniesienia do czegoś najpiękniejszego, najwspanialszego. To było celem Jezusa - mówił bp Kopiec.

- Pan przychodzi i przygotowuje dla nas miejsce wyjątkowe - mówił bp Jan do parafian - Przemienienie dotyczy całego stworzenia, całej tej rzeczywistości, w której uczestniczymy, ale tylko do czasu. Bo tam, po drugiej stronie czasu, będziemy już tylko uczestnikami wspaniałego Bożego misterium, do którego już Piotr tęsknił, bo taka była jego szczera reakcja.

Bp Jan Kopiec zakończył homilię, mówiąc: - Życzę Wam, byście zachwycali się ustawicznie, w każdym pokoleniu, tajemnicą bliskości Jezusa Chrystusa.
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao