Zakończyły się rekolekcje uzdrowienie po aborcji - „Winnica Racheli”

Sześć kobiet przeżyło rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji”, zorganizowane po raz pierwszy na terenie diecezji tarnowskiej. Najmłodsza uczestniczka miała ponad 20 lat, a najstarsza prawie 80.

Przyjechały do jednego z domów rekolekcyjnych z Lublina, Częstochowy, Przemyśla i z terenu samej diecezji tarnowskiej. Rekolekcje to inicjatywa m.in. s. Maksymiliany Kamińskiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. W Chicago prowadzi ona poradnię po aborcji „Rachel”.

„Pan Bóg jest tutaj najlepszym terapeutą, a my jesteśmy jedynie narzędziami, ale najważniejsze, aby kobieta się otworzyła, czyli żeby opowiedziała historię swego życia, żeby nie bała się zmierzyć ze swoimi emocjami, których najczęściej się boi, bólu. To doprowadza także do późniejszego wybaczenia sobie samej - ten cały proces - bo najtrudniej jest właśnie wybaczyć sobie po aborcji” – powiedziała siostra Kamińska.

Organizatorzy tego typu spotkań korzystają z amerykańskich doświadczeń programu terapeutycznego i rekolekcji „Winnica Racheli”. Zapowiadają ich kolejne edycje.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama