Jasna Góra: kolejne grupy pielgrzymkowe

Na Jasną Górę z każdym dniem przybywa teraz coraz więcej pieszych pielgrzymów.

Wczoraj dotarli pątnicy z diecezji świdnickiej i grupy prowadzone z Krakowa przez dominikanów: w sumie ponad dwa tysiące osób. Pielgrzymki, jak zwykle, są pogłębieniem programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Tegoroczne nawiązują do maryjnych jubileuszy i wezwania „Idźcie i głoście”.

„Ja się wybrałam dlatego, że jestem pełna emocji po Światowych Dniach Młodzieży i chciałam doznać jeszcze raz bliskości Boga, tak wielu uśmiechniętych ludzi  – mówiła jedna z pątniczek. – Papież Franciszek dał wielu młodym ludziom takiego ‘powera’, żeby działać, i to widać”.

Pątnicy z grup dominikańskich, którzy przyszli m.in. w ciszy i boso, uczyli się w drodze, że to my jesteśmy rękami Chrystusa, a każdy z ochrzczonych został powołany do odpowiadania na różne formy głodu we współczesnym świecie.

„Istnieje głód Boga, ale i głód szczęścia, miłości, radości – wyjaśniali pielgrzymi. – Są różnego rodzaju głody, które nam doskwierają. Uczyliśmy się tego, jak Pan Bóg nam to daje i jak przez nas daje innym”.

Odpowiadając na brak chleba w Syrii i wśród bezdomnych w Polsce, pątnicy z Krakowa zbierali fundusze na ich wsparcie.

O głodzie dobrych kapłanów pamiętali pielgrzymi świdniccy. Modlili się szczególnie o nowe powołania i za naszą Ojczyznę.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

« 1 »
Załączone: |

reklama

reklama

reklama

reklama