Jasna Góra: piesze pielgrzymki z Radomia, Rzeszowa i Pelplina

Dziś na Jasną Górę dotarło ponad 20 tys. pielgrzymów. Modlą się za Ojczyznę, o nowe powołania do kapłaństwa, a także za ofiary burz, które przeszły w ostatnich dniach nad Polską.

Z wyjątkową modlitwą za Polskę, jednocząc się również z tymi, którzy stracili dach nad głową, prosząc o nowe powołania do kapłaństwa zwłaszcza na Pomorzu, a także z podziękowaniem za 25 lat struktur kościelnych w naszej Ojczyźnie na Jasną Górę dotarło dziś ponad 20 tys. pieszych pielgrzymów.

Przyszła kompania radomska, która od lat należy do najliczniejszych.

Pielgrzymkowy i diecezjalny jubileusz przeżywali pątnicy rzeszowscy. Przyszli z niecodziennym darem:

„Chleb chcemy złożyć jako dar, gdy chodzi o ten duchowy wkład w troskę o to, aby nasza Ojczyzna piękniała i stawała się zasobną właśnie w ten chleb, którego oby dla każdego wystarczyło”.

Z pamięcią o ofiarach burz, które przeszły nad Polską przybyli zwłaszcza pątnicy z diecezji pelplińskiej:

„Ta tragedia nas poruszyła. Jesteśmy i byliśmy z nimi, szczególnie z rodzinami, którzy stracili najbliższych. Parafię, w której pracuję bezpośredni dotknęło. Wielu gospodarzy, którzy nas gościli stracili dach nad głową są w naszych sercach. Z tymi doświadczeniami wchodzimy do Matki Bożej”.

Na Jasną Górę przybywają nie tylko piesze pielgrzymki z kraju. Np. grupę z Vranova na Słowacji kolejny raz przyprowadzili paulini.

I. Tyras, Jasna Góra

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama