XXV Diecezjalna i 371 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

17 sierpnia obchodzona jest Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej. W tym dniu wyruszyła Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpoczęła się Mszą św. o godz. 8.00 w kościele katedralnym pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Gliwicach. Eucharystii przewodniczył bp Jan Kopiec. Biskup Jan będzie także przewodniczył Mszy św. na Wałach, w sobotę o godz.15.00. 19 sierpnia pielgrzymi dotrą bowiem na Jasną Górę. Wszyscy chętni do dołączenia do pielgrzymów w sobotę, będą mogli dotrzeć na miejsce autokarem.

Bp Kopiec mówił dziś na porannej Mszy św. o przykładzie św. Jacka. - Jego posługa pozostanie aktualna zawsze, w każdej sytuacji, także i w naszych dzisiejszych czasach, naszych dzisiejszych poszukiwaniach takiego sposobu życia, który byłby odpowiedni i dla naszych marzeń, tęsknot, ale i także dla tych nadziei, które Bóg z nami wiąże, byśmy wychowywali się, wzmacniali się, a równocześnie obfitowali dojrzałością, w której wszystko harmonijnie potrafimy łączyć, nasze zadania, obowiązki, nasze radości, ale także, byśmy umieli powstawać z naszych niedoskonałości i różnego rodzaju błędów, które nam się zdarza popełniać - mówił bp Jan.

Na koniec homilii biskup zwrócił się do pielgrzymów: - Będziecie wiele się modlili, będziecie wiele rozważań słuchali, które będą Wam obecni przewodnicy duchowi prowadzili, będziecie zastanawiali się nad sobą, prowadzili rozważania nad własnym życiem. Pamiętajcie o tym, że wszyscy na Was spoglądamy i wszyscy oczekujemy, byście nam pomogli być ludźmi bardziej dojrzałymi, czego życzę Wam z całego serca moi kochani - mówił bp Kopiec.

O tej dojrzałości mówił także ks. Bernard Plucik na zakończenie Eucharystii. Tej dojrzałości wymaga jubileusz - jest to bowiem już XXV Diecezjalna Pielgrzymka.

Z Gliwic Centrum wyruszyła dziś grupa żółta, licząca około 1 400 pielgrzymów, której przewodniczy ks. Bernard Plucik. Jutro ma odwiedzić pielgrzymów na trasie bp senior Gerard Kusz.

Wczoraj na Jasną Górę wyruszyła grupa pomarańczowa (Kuźnia Raciborska), która właśnie dziś dołączyła do grupy żółtej w Gliwicach. Dziś na Jasną Górę wychodzi także grupa fioletowa z Toszka, a także grupa czarna z Tarnowskich Gór. Inne grupy będą jeszcze dołączać w kolejnych dniach, m.in. jutro dołączyć ma grupa szara z Lublińca i okolic, a 19 sierpnia mają iść już wszystkie grupy. Szczegółowe informacje o grupach można znaleźć na pielgrzymkowym wydarzeniu na Facebooku.

« 1 »

reklama

reklama

reklama