Nowenna przed głównymi uroczystościami Jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej

Rozważania nowennowe podczas Mszy św. o godz. 18.30 na szczycie jasnogórskim poprowadzi przez dziewięć kolejnych dni (od 17 do 25 sierpnia) bp Grzegorz Ryś z Krakowa.

W czwartek 17 sierpnia rozpoczyna się nowenna przed głównymi uroczystościami Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Rozważania nowennowe od 17 do 25 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 18.30 na szczycie jasnogórskim poprowadzi bp Grzegorz Ryś z Krakowa.

Na Jasnej Górze od roku trwają przygotowania do obchodów 300-lecia koronacji Matki Bożej i związane z nimi inicjatywy. Zaangażowali się w nie także internauci, przesyłając m.in. swoje zdjęcia, by utworzyć Selfie dla Maryi – Mozaikę Obrazu Jasnogórskiego ze zdjęć i duchowych darów dla Maryi. Na Jasną Górę napłynęło przeszło 18 tys. zdjęć w formie papierowej z duchowymi darami do tzw. „Żywej Korony Maryi”.

W ostatnich tygodniach, przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów 300-lecia koronacji ikony Matki Bożej, rozpocznie się wyjątkowa nowenna, prowadzona przez bp. Grzegorza Rysia. Wydarzenie będzie transmitowane online, między innymi na portalu Stacja7. Codziennie wieczorem od 17 do 25 sierpnia całe rozważanie będzie udostępniane na kanale Youtube Jasna Góra Klasztoru Ojców Paulinów. A kolejnego dnia rano, ojcowie Paulini opublikują dodatkowo 3-minutowy skrót video wieczornej homilii.

Organizatorzy wraz z bp. Grzegorzem Rysiem zapraszają serdecznie do publikowania tych rozważań w swoich kanałach oraz mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Radia Jasna Góra możliwa będzie także transmisja radiowa. „Bądźmy razem, dajmy się poprowadzić Maryi. Niech Ona nas pouczy o tym, co istotne w Ewangelii” – zaprasza na nowennę bp Grzegorz Ryś.

Cykl rozważań zatytułowany „Koronowana Służebnica” rozpocznie się 17 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 18.30 na szczycie jasnogórskim. „To rekolekcje o Matce Paradoksów Ewangelicznych. Każdego dnia podejmowane będą inne tematy: Maryja Łukaszowa, Hodegetria, Czarna Madonna, Teotokos (Bogurodzica), Nowa Ewa, Matka Bolesna, Pośredniczka, Koronowana Służebnica, Królowa Polski” – mówi o. Tomasz Tlałka z jasnogórskiego klasztoru.

Do przeżycia nowenny Paulini zapraszają specjalnym video-spotem.

26 sierpnia w Uroczystość NMP Częstochowskiej z udziałem najwyższych władz kościelnych i państwowych oraz tysięcy pielgrzymów odbędą się główne obchody jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Suma odprawiona zostanie o godz. 11.00 na szczycie pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio. Homilię wygłosi prymas Polski abp Wojciech Polak. Apelem Jasnogórskim o 21.00 rozpocznie się zaś wielkie widowisko historyczno-muzyczne „Jasna Góra – Polska Kana” przygotowane przez Telewizję Polską.

źródło: Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów/BPKEP, episkopat.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao