Nie ma wakacji od ewangelizacji na Śląsku

Katolicy na ulicy. I to regularnie. Nie robią sobie wakacji od głoszenia Dobrej Nowiny. Młodzi ludzie, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem wiary w Jezusa Chrystusa.

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej bardzo często wychodzi z Dobrą Nowiną na ulice. Rok formacyjny trwa od września do czerwca. Wakacje to czas odpoczynku i rekolekcji. Jednak Diakonia Ewangelizacji nie robi sobie wakacji od wychodzenia na ulice, a także posługiwania z warsztatami ewangelizacyjnymi (w wakacje to posługa na różnych rekolekcjach, na które zaprasza się członków Diakonii).

Członkowie Diakonii starają się spisywać regularnie swoje świadectwa, które można znaleźć na ich profilu na Facebooku.

Np. takie sierpniowe świadectwo, świeckiego odpowiedzialnego za Diakonię, Dominika Chwolika:

"Mieliśmy wiele rozmów, w tym dłuższych, bardzo konkretnych. Bóg nie ma względu na osoby, posyłał nas do naprawdę różnych ludzi, co świadczy doskonale o tym, że nie ma człowieka, o którym by zapomniał, o którego się nie troszczył. Spotkaliśmy wielu zagubionych, nie zabrakło modlitwy wstawienniczej nad studentkami, chodzącym o kulach chłopaku czy kobiecie żyjącej praktycznie na ulicy z problemem alkoholowym. Wszystkie te osoby właściwie wyznały Jezusa. Trudna była rozmowa jedynie z dwiema innym dziewczynami, niewierzącą i byłą oazowiczką, która także odeszła od wiary. Wygłosiliśmy jednak kerygmat, powiedzieliśmy świadectwo, a do Pana należą owoce. Większość naszych rozmówców to byli ludzie poszukujący, mający niepełny obraz prawdziwej miłości Bożej, nie mówiąc o Kościele, co często jest problematyczne. Dziś naprawdę byliśmy jak żniwiarze na ogromnym polu i wróciłem zmęczony, ale bardzo szczęśliwy. Chwała Panu!!!".

To się dzieje. Pan Jezus działa. Katolicy wychodzą na ulicę. Regularnie. Diakonia Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej jest pod opieką ks. Wojciecha Kamczyka oraz świeckiego odpowiedzialnego Dominika Chwolika. Wnet zacznie się rok formacyjny, a co za tym idzie, nowe ewangelizacyjne wyzwania.

« 1 »
Załączone: |

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao