Chojnice: Rycerze Kolumba apelują o pomoc ofiarom nawałnic

Rycerze Kolumba z Parafialnego Okrągłego Stołu w Chojnicach apelują o pomoc w usuwaniu skutków nawałnic, które w nocy z 11 na 12 sierpnia spowodowały zniszczenia w powiecie chojnickim.

"Na chwilę obecną wsparcie finansowe będzie najszybszą forma pomocy, a Rycerze Kolumba z Chojnic będą mogli te środki przekazać tam, gdzie będą one najbardziej potrzebne" - apelują.

Rycerze Kolumba z Chojnic, którzy, wspólnie z kapelanem i proboszcze chojnickiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, ks. Januszem Chyłą, organizują pomoc w usuwaniu skutków nawałnic i pomocy poszkodowanym, apelują o wsparcie finansowe i użyczenie sprzętu, który może pomóc w likwidowaniu skutków nawałnic, które w nocy 11 na 12 sierpnia nawiedziły okolice Chojnic.

Jak powiedział w rozmowie z KAI przewodniczący Parafialnego Okrągłego Stołu w Chojnicach br. Daniel Wróblewski, obecnie najpilniejszymi potrzebami jest sprzęt, który pomoże w usuwaniu skutków nawałnic: piły motorowe, a następnie materiały budowlane.

- Jestem zdumiony ofiarnością współbraci. Oprócz gromadzenia środków i pomocy materialnej, rycerze uczestniczyli też w pracach porządkowych przy usuwaniu skutków nawałnicy - mówi i podkreśla, że w pomoc zaangażowali się Rycerze Kolumba z różnych części Polski, m.in. z regionu częstochowskiego skąd w najbliższych dniach przyjedzie do Polski ciężarówka z darami. Jak wyjaśnia, tak duży odzew wpisuje się w misję Rycerzy Kolumba, nakreśloną przez ich fundatora ks. Michaela Mc Givney'a, który zachęcał do czynienia miłosierdzia i pomocy najbardziej potrzebującym.

Rycerze Kolumba apelują o pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na poczet najpotrzebniejszych zakupów. Wpłaty można kierować na konto parafii matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

PARAFIA RZYM.-KAT. P.W. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

ul. OBROŃCÓW CHOJNIC 4

89-604 CHOJNICE

Konto: 54 8342 0009 5002 0218 2000 0001 z dopiskiem: Rycerze Kolumba - wichura

« 1 »

reklama

reklama

reklama