Jasna Góra - Kaplica Najświętszego Sakramentu poświęcona po gruntownej renowacji

Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. papieża Piusa X, nazywanego papieżem Eucharystii, dlatego właśnie dziś poświęcono Kaplicę Najśw. Sakramentu czyli Kaplicę św. Piusa X.

Twórcą nowego wystroju Kaplicy jest Jerzy Maciejowski, projektant i artysta współpracujący z Jasną Górą. Wieczernik, i znajdująca się w jego centralnym miejscu mała Kaplica Najśw. Sakramentu, powstały na Jasnej Górze w latach 1921-1927 ubiegłego wieku. Projektantem Wieczernika był krakowski architekt Adolf Szyszko-Bohusz.

W nowej aranżacji Kaplicy zastosowano najnowsze technologie – okratowane drzwi z szybą zespoloną, wentylację, ogrzewanie podłogowe - tak, żeby warunki do przechowywania Najśw. Sakramentu były jak najlepsze przez cały rok, także jesienią i zimą, kiedy w tym miejscu jest sporo wilgoci.

Na uroczystości poświęcenia odnowionej Kaplicy obecni byli: o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów, który przewodniczył ceremonii poświęcenia; o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry, o. Czesław Brud, administrator klasztoru jasnogórskiego oraz o. Zygmunt Bola, jasnogórski ceremoniarz, który sprawuje pieczę nad Kaplicą Najśw. Sakramentu.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama