Rolkarze z Warszawy pielgrzymują na Jasną Górę

Rolkowa.pl - najstarsza w Polsce pielgrzymka rolkarzy już po raz 15. zmierza na Jasną Górę.

W ciągu 4 dni grupa blisko 100 pielgrzymów na rolkach pokona dystans 270 km, by w sobotę 26 sierpnia wziąć udział głównych obchodach jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Najstarsza w Polsce pielgrzymka rolkowa już po raz 15. zmierza na Jasną Górę. Blisko 100-osobowa grupa pielgrzymów, która w miniony wtorek wyruszyła z Warszawy, dojedzie na Jasną Górę w najbliższy piątek, pokonując w ciągu 4 dni dystans 270 km. Jak mówi w rozmowie z KAI Piotr Danielski, współorganizator pielgrzymki, jak co roku pomysł pielgrzymowania do jasnogórskiego sanktuarium na rolkach cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy.

- Wśród katolików jest tylu fanów rolkarstwa, że warto kontynuować tę ideę. Gromadzimy wielu ludzi młodych, którzy poszukują nowych form pielgrzymowania - mówi Danielski.

Pielgrzymka, która każdego roku wyrusza z parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie, organizowana jest od 2003 r. Dedykowana jest sprawnym rolkarzom, którzy - jak sugerują organizatorzy - są w stanie pokonać dziennie trasę o długości ok. 75 km i sprawnie poruszają się w zróżnicowanym i wymagającym terenie.

Ze względów bezpieczeństwa, w pielgrzymce może uczestniczyć jedynie ok. 100 pielgrzymów, choć zainteresowanie jest większe. Świadczy o nim także rozpiętość wieku uczestników. Najmłodszym pielgrzymem na rolkach był jedenastolatek, a najstarszy - pielgrzymujący w tym roku na Jasną Górę - ma ponad 75 lat.

Szczegóły dotyczące pielgrzymki na rolkach można znaleźć na stronie rolkowa.pl oraz w mediach społecznościowych.

abd / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama