Jasna Góra: pielgrzymka Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Z błaganiem w obronie życia nienarodzonych, z zawierzeniem w trudnych czasach niepokoju i zamętu przybyła na Jasną Górę I Ogólnopolska Pielgrzymka Przedstawicieli Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa adopcja to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji życia zagrożonego w łonie matki. Inicjatywa zrodziła się 30 lat temu w paulińskim kościele św. Ducha w Warszawie. Dla Polaków jest to także forma osobistego wypełnienia Jasnogórskich Ślubów Narodu.

„Duchowa Adopcja to również modlitwa ekspiacyjna za grzech aborcji i pomoc kobietom po zabójstwie dziecka – wyjaśnia paulin o. Stanisław Jarosz. – Opracowana została taka modlitwa, kroki wiodące ku wyzwoleniu z poczucia winy po aborcji. To zrobiły kobiety, które dzięki lekarstwu duchowemu wyszły z poczucia winy, z oskarżania. To ratuje, to uzdrawia, bo to Jezus leczy te rany syndromu poaborcyjnego”.

Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Rodziny wzywał do dalszej wielkiej mobilizacji w obronie życia: „Ciągle słyszymy o wysiłkach ludzi i całych instytucji, by tzw. «prawo do aborcji» zaliczyć do podstawowych praw człowieka – mówi bp Jan Wątroba. – Tym bardziej trzeba naszej ciągłej  mobilizacji w obronie wszystkich poczętych dzieci”.

Jak podkreśla rzeszowski ordynariusz, ta mobilizacja konieczna jest zwłaszcza teraz, gdy ruszyła zbiórka podpisów pod popieranym przez episkopat obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, zakazującym zabijania z powodów eugenicznych. Będzie ona trwała przez trzy miesiące.

Watykański Komitet Obchodów Jubileuszu Roku 2000 zalecił modlitwę Duchowej Adopcji jako skuteczny środek budowania kultury życia.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama