25-lecie ślubów s. Gaudencji Kus

Dziś podczas uroczystej Eucharystii za otrzymane od Boga łaski dziękowała i prosiła o dalsze s. Gaudencja Kus, służebniczka pracująca w Sekretariacie Episkopatu Polski.

Uroczystość miała miejsce w Borkach Wielkich. Na Eucharystii byli obecni: bp Jan Kopiec - biskup gliwicki i bp Paweł Stobrawa - biskup pomocniczy diecezji opolskiej. Wśród gości nie zabrakło ks. Józefa Klocha, rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski w latach 2003–2015. Był obecny promotor pracy magisterskiej s. Gaudencji Kus - ks. Piotr Jaskóła. Była oczywiście rodzina s. Gaudencji, jej katecheci, Siostry, a nawet przybyli goście z Niemiec.

S. Gaudencja Kus od 15 lat pracuje w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Pracowała u boku bp. Libery, bp. Budzika, obecnego Prymasa Polski, abp. Polaka, a obecnie pracuje z bp. Mizińskim.

Jak mówi ks. Józef Kloch, s. Gaudencja to osoba niezwykle skromna, uśmiechnięta, bardzo oddana swojej pracy. To osoba, która nie patrzy na zegarek.

Siostra bardzo dobrze zna język niemiecki, włada także językiem angielskim.

Dziś dziękowała Bogu, wraz z obecnymi na Mszy św. w Borkach Wielkich ludźmi, za łaskę powołania. Za to, że poszła za Chrystusem i jest wierna złożonym ślubom już 25 lat.

Bardzo obszerna fotorelacja z dzisiejszej uroczystości dzięki kuzynowi s. Gaudencji - panu Norbertowi Buczkowi.

« 1 »

reklama

reklama

reklama