Rozpoczęte przyjmowanie zgłoszeń do Wolontariatu Syberyjskiego

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski przyjmuje zgłoszenia do udziału w Wolontariacie Syberyjskim.

To nowy projekt, w ramach którego polscy wolontariusze rozpoczną służbę na Syberii, pomagając najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

Jak wyjaśnia dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, projekt ten to także odpowiedź na duże potrzeby duchowe i materialne mieszkańców Syberii. „Podczas moich wizyt w parafiach katolickich na Syberii – powiedział ks. Leszek Kryża – zrodził się taki pomysł, żeby tym duszpasterzom, którzy tam posługują, i siostrom zakonnym, które tam służą katolikom, wysłać przynajmniej na czas wakacji młodych ludzi, choć pewnie nie samych tylko młodych, ale takich, którzy chcieliby trochę swojego czasu, talentu i zdrowia poświęcić tym wszystkim, którym przyszło żyć po tamtej stronie granicy, czyli na Wschodzie, a w tym wypadku na Syberii”.

Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w Wolontariacie Syberyjskim lub wspomóc przygotowanie i wyjazd wolontariuszy na Wschód, mogą zgłaszać się do Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Episkopacie Polski.

R. Łączny, KAI/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao