To już oficjalne: będzie pociąg Gietrzwałd!

Tak, to już potwierdzone: pociąg łączący Zieloną Górę z Olsztynem będzie nosić nazwę Gietrzwałd! Dzięki temu myśli tysięcy podróżnych zostaną skierowane w to wyjątkowe miejsce, wybrane przez Maryję.

To piękna pamiątka jubileuszu 140-lecia objawień właśnie w Gietrzwałdzie. Jak do tego doszło?

Konkurs na nazwę dla pociągu miał dwa etapy. W pierwszym etapie wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przedłożył do głosowania dwanaście nazw dla pociągu PKP Intercity. Choć początkowo nie było na liście propozycji „Gietrzwałd”, to dzięki licznym komentarzom oraz prośbom, także i ona została poddana pod głosowanie.  I to właśnie nazwa „Gietrzwałd” spotkała się z największym uznaniem, deklasując konkurencyjne „Jeziorak”, „Grunwald”, „Kopernik” i „Nowowiejski”. Pięć wymienionych propozycji zostało przekazane do PKP Intercity jako oficjalne nazwy do dalszego głosowania.

Głosowanie na drugim etapie odbywało się pod nadzorem PKP Intercity na ich oficjalnym profilu Facebookowym w dniach od 29 sierpnia do 4 września. Było ono dostępne dla każdej osoby posiadającej konto na Facebooku. Podano w nim propozycje nazw dla 16 pociągów. Nazwy te odwoływały się do historii, miejsc, postaci, a także wyrobów regionalnych. Skład łączący Zieloną Górę z Olsztynem otrzymał trzy propozycje nazw: Gietrzwałd, Grunwald i Niegocin.

Internauci wybrali właśnie Gietrzwałd! Dzięki 5987 głosom ta propozycja zdeklasowała Grunwald (2393 głosy) i Niegocin (398 głosów).

Więcej na stronie: rozaniec.info

źródło: Marek Woś, Redakcja KRŚ

« 1 »

reklama

reklama

reklama