Ratunek dla Polski i świata. Ta metoda zaskakuje skutecznością!

Salve TV: Maciej Bodasiński, jeden z inicjatorów Wielkiej Pokuty i akcji „Różaniec do granic”, w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniał, przed kim trzeba ratować Polskę i świat.

- Mamy na myśli zagrożenie duchowe. (…) W 1976 r. Karol Wojtyła powiedział takie mocne zdanie. Powiedział, że „nigdy wcześniej w historii nie miało miejsca tak potężne starcie między Kościołem a antykościołem, między Ewangelią a antyewangelią. I że jest to stracie ostateczne. Dodał też, że niewiele wspólnot chrześcijańskich zdaje sobie sprawę, że tak jest, że toczy się walka duchowa najpotężniejsza w historii – wyjaśniał Maciej Bodasiński.

- Dlaczego „ratuj”? Żeby ratować świat przed odejściem od Boga, przed niewiarą, przed ciemnością. To odrzucenie Pana Boga zrodzi prawdziwe niebezpieczeństwo, fizyczne - dodawał.

Jak podkreślał, „walka duchowa wpływa na moje otoczenie i wybory”.

- Historia Kościoła pokazuje, że Bóg, który daje człowiekowi przykazania, mówi czyń to, a będziesz szczęśliwy. Złamiesz to? Spotka cię śmierć – zaznaczał Bodasiński.

- Chcemy się modlić o to, żeby każdy człowiek miał relację z Bogiem. Chcemy modlić się za Polskę, o jedność narodu, o nawrócenie jak największej liczby ludzi. Chcemy się modlić się za Europę, by wróciła do chrześcijańskich korzeni. Chcemy się modlić, by Panu Bogu przywrócić należne miejsce – tłumaczył inicjator akcji „Różaniec do granic”.

Pytany o to, czy modlitwa przy granicy Polski ma związek z obroną przed islamizacją i kryzysem imigracyjnym, mówił:

- Nie chcemy budować muru, chcemy te mury zburzyć. Chcemy wyjść ze światłem Ewangelii do świata. Docieramy najdalej, gdzie możemy, żeby puścić światło, żeby się rozeszło. Nie mamy takiej intencji, żeby bronić się przed falą kogokolwiek. Istnieje w Europie zagrożenie islamizacją, ale nie chcemy się bronić przed nikim. To, co chcemy obronić, to obecność Boga w sercach ludzi – podkreślał.

- Różaniec jest potężną modlitwą, która zmienia życie (…) Bierz różaniec. Będzie dobrze - podsumował.

Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV

« 1 »

reklama

reklama

reklama