W Polsce legalnie zabijają dzieci. Możesz coś zrobić!

Gościem Tematu Dnia Salve TV była Kaja Godek z „Fundacji Życie i Rodzina", która w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do tego, jakie szanse ma najnowsza inicjatywa #ZatrzymajAborcję.

- Inicjatywa, którą w tej chwili prowadzimy jest dla mnie trzecią inicjatywą antyaborcyjną – mówiła Kaja Godek.

- Mamy taki skład Sejmu, gdzie praktycznie nie ma skrajnej lewicy, którą mieliśmy w poprzedniej kadencji. To jest ta kadencja, która została nam dana po to, żeby załatwić ważne sprawy, również z tego obszaru obrony wartości. Myślę, że są na to szanse – dodawała.

Jak podkreślała, „poprzednie próby przypadały na taką kadencję parlamentu, w której była większość Platforma Obywatelska, Palikot, było też SLD i zawsze tymi głosami te inicjatywy zostawały odrzucane". 

- Projekt #ZatrzymajAborcję jest taki sam, jaki był w 2013 roku. To jest projekt, który zakazuje aborcji na dzieciach podejrzanych o niepełnosprawność i, który przez partię, która ma obecnie większość w Parlamencie, poprzednim razem był przyjęty bardzo entuzjastycznie – zaznaczyła Godek.

- Głęboko wierzę w to, że jeżeli mamy coś zrobić w kwestii aborcji, jeżeli mamy zacząć chronić życie nienarodzonych dzieci to musi to być zrobione jako projekt obywatelski, bo to jest projekt apolityczny, projekt, który nie ma formy walki między frakcjami w Parlamencie. Jest to zupełnie bezinteresowne – dodawała.

- Oficjalnie w 2016 roku zabito 1098 dzieci, z tego 1042 aborcje to były aborcje z przyczyn eugenicznych. Formalnie ta zmiana jest niewielka, natomiast skutki usunięcia tego przepisu będą bardzo pozytywne, bo ogromna większość dzieci zostanie uratowana – stwierdziła Kaja Godek.

Gość Tematu Dnia opowiedziała również o swoim przypadku: 

- Lekarze posługiwali się terminem „zabieg", przestali mówić o dziecku, a zaczęli mówić o „płodzie". To bardzo było charakterystyczne. Dehumanizowali dziecko w momencie otrzymania niekorzystnego wyniku. Razem z wynikiem badań prenatalnych dostawało się informacje o płci dziecka. Zapytałam, czy to dziewczynka, czy chłopiec, a lekarz odpowiedział „no, wyszedł kariotyp męski" - mówiła.

Według niej „prawo kształtuje myślenie ludzi i sposób postępowania".

WIĘCEJ: zycierodzina.pl


Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Źródło: Karolina Zaremba , Salve TV

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao