Gliwice: diecezjalne spotkanie małżeństw obchodzących Złoty Jubileusz

W sobotę 9 września w Gliwicach odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji małżonków z diecezji gliwickiej obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa.

W tym roku już po raz trzeci w diecezji gliwickiej odbyło się doroczne spotkanie dla par obchodzących jubileusz 50-lecia małżeństwa. 

Z tej okazji w kościele Katedralnym p.w. św. Piotra i Pawła w Gliwicach, Mszę św. odprawił i homilię wygłosił biskup gliwicki Jan Kopiec.

W homilii biskup Kopiec zwrócił się do Jubilatów przekazując wyrazy szacunku i głębokiej wdzięczności za świadectwo chrześcijańskiego życia pełnego znaków i rzeczywistości dojrzałej decyzji, która rozpoczęta 50 lat temu ciągle trwa i przynosi dobre owoce nie tylko dla ich rodzin, ale i dla całej społeczności.

- W takim dniu jak ten, kiedy oczy nasze są na was zwrócone, właściwie to wy powinniście się dzielić z nami swoimi doświadczeniami. To wy powinniście dzisiaj zaświadczyć o tym, w jaki sposób zmierzać do tego, aby życie swoje kształtować w sposób niezwykle odpowiedzialny. - mówił biskup podkreślając widoczne pozytywne owoce zaangażowania małżonków, ich spoglądania w przyszłość, otwartości i miłości.

Hierarcha wskazał na niezwykłe rzeczy, jakie dokonują się w rodzinach dzięki współpracy małżonków z Bogiem i Jego łaską.

Bp Kopiec życzył małżonkom, by Pan, który doprowadził ich do tego pięknego jubileuszu nadal był z nimi, i był zawsze tą siłą do której się zwracają z pełną pokorą.

- Modlimy się, aby nigdy nie zabrakło wam tej miłości, którą żeście sobie pół wieku temu przyrzekali i wypowiadali. Dzisiaj możecie naprawdę Bogu powiedzieć: dziękujemy, wytrwaliśmy, i z Twoją Boże pomocą idziemy dalej na spotkanie tego wszystkiego, co dla nas przygotowałeś. Kochani, jesteśmy z wami dzisiaj w tym pięknym dniu. Bądźcie szczęśliwi i zawsze Bogu dziękujcie za wszystko. - zakończył biskup.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 par małżeńskich. Było to swego rodzaju święto rodziny, gdyż Jubilaci przybyli wraz ze swymi dziećmi, wnukami i prawnukami.

W tym roku po raz pierwszy Mszę św. poprzedził koncert pieśni religijnych wykonanych przez zespół Ave z Pławniowic.

« 1 »

reklama

reklama

reklama