Kraków: trwa Zjazd Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych

"Totus tuus" - to tytuł koncertu jaki odbędzie się 20 września w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w ramach trwającego XVIII Zjazdu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.

W Krakowie w dniach od 19 do 21 września br. odbywa się XVIII Zjazd Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.

Stowarzyszenie to tworzą księża, siostry zakonne, panie i panowie organiści, dyrygenci i duchowni odpowiedzialni za muzykę kościelną w poszczególnych diecezjach w Polsce - tłumaczy ks. prof. Robert Tyrała, przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej, jeden z organizatorów zjazdu.

W środę, 20 września o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II rozpocznie się Msza święta, której przewodniczył będzie oraz homilię wygłosi bp Stefan Cichy, były przewodniczący Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej KEP. 

Po Mszy św., o godz. 18.00, odbędzie się tam koncert "Totus tuus" w 25-lecie Polskiej Federacji PUERI CANTORES.

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych, zatwierdzonym przez Konferencję Episkopatu Polski. Celem stowarzyszenia jest m.in. troskę o dobro i piękno muzyki sakralnej; badanie, kultywowanie i upowszechnianie muzyki sakralnej; rozwijanie i promowanie wszelkich inicjatyw, postaw i działań sprzyjających podnoszeniu ogólnego poziomu kultury muzycznej.

Źródło: diecezja.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama