XI Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud

Dziś Mszą św. o godz. 8.30 w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach zakończyła się XI Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud.

Czym była ta pielgrzymka? Wyraża to piękne zdanie, które możemy znaleźć na stronie Sanktuarium rudy-parafia.pl: "Rozmawiać z kimś przez całą noc? Nie przespać jej dla kogoś najcenniejszego? Rozmowa Nikodema to tytuł Nocnej Młodzieżowej Pielgrzymki z Gliwic do Rud. Nikodem był ukrytym uczniem Jezusa, który przyszedł do niego w nocy. Ty też tak jak on możesz osobiście porozmawiać z Jezusem w kościele, ale też cała noc będzie okazją na rozmowę od serca z księdzem, siostrą, czy klerykiem".

I tak właśnie się działo w nocy z 22/23 września 2017 roku. Na nocną pielgrzymkę z Gliwic do Rud zaproszona została przede wszystkim młodzież szkolna, studiująca, a także pracująca. Pielgrzymka rozpoczęła się koncertem Zespołu Seminaryjnego Centrum Jana Pawła II w Gliwicach, który odbył się o godz. 22.30. Po nim uczestnicy pielgrzymki modlili się na nabożeństwie w gliwickiej Katedrze. Wymarsz do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach nastąpił o północy.

Mimo deszczowej pogody, dziś rano około 350 pielgrzymów dotarło do Rud. O godz. 8.30 uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył bp Jan Kopiec. Biskup mówił o ziarnie z ewangelicznej przypowieści. O tym, że ziarno padało w różne miejsca i jest to parafrazą tego, co z każdym z nas może się stać. Ważne jest to, jak my potrafimy być odpowiedzialnym i uczciwym, jak traktujemy nasze możliwości, by rzeczywiście iść dobrą drogą.

- Jesteście w tym najpiękniejszym wieku, jaki człowiek przeżywa - mówił bp Jan do młodzieży. Podkreślił, by młodzi mieli świadomość, że życie jest ciągiem bardzo ważnych decyzji. Jest oczywiście czas zabawy, zdobywania wiedzy, ale i czas sprawdzania samego siebie w konkretnych sytuacjach i wyzwaniach.

- W oparciu o Chrystusa mamy bardzo dobre perspektywy, tylko trzeba chcieć, trzeba być wobec Chrystusa uczciwym, trzeba siebie samego dobrze pilnować, by nie zejść poniżej tego poziomu, który On nam wyznacza - mówił bp Jan Kopiec.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama