Radom: siostry miłosierdzia proszą radnych o wsparcie

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu wystąpiło do radomskich radnych z prośbą o wsparcie prac remontowych w niepublicznym przedszkolu.

Zakonnice prowadzą placówkę przy ulicy Struga. O sprawie poinformował przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik, który na ostatniej sesji oczytał list od sióstr zakonnych.

Działalność zgromadzenia w Radomiu realizowana jest trzech płaszczyznach: modlitwa, czuwanie przy Oknie Życia i prowadzenie niepublicznego przedszkola. - Nasza placówka nie jest dotowana. Każdy rodzic może przyprowadzić do nas swoje dziecko. Z drugiej strony, nie mając wsparcia finansowego, nie jesteśmy w stanie zakupić nowych rzeczy do przedszkola. Symboliczne opłaty za pobyt dziecka nie pokrywają wszystkich potrzeb naszej placówki – poinformowała siostra Oliwia.

Siostry planują przeprowadzić prace remontowe przy wymianie podłóg, czy obniżenia sufitów, bowiem przedszkole mieści w ponad stuletnim budynku.

Przypomnijmy, że w najbliższą sobotę, 30 września odbędą się główne uroczystości 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. W programie jest Msza św. pod przewodnictwem biskupa Henryka Tomasika oraz konferencja naukowa "Stulecie zapisane miłosierdziem. Historia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu".

rm / Radom

« 1 »

reklama

reklama

reklama