Maryjo, Ty się tym zajmij. Różaniec z o. Dolindo

Joanna Bątkiewicz-Brożek, dziennikarka i autorka książki "Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo", wyjaśnia na czym polega fenomen tego niezwykłego kapłana.

- Z księdzem Dolindo modli się inaczej. Ks. Dolindo to jest taka postać, która wprowadza człowieka w medytację. Wypływa się z nim na głębię. Był mistykiem - mówiła dziennikarka.

- Cokolwiek napisał, nawet modlitwy, czy słynny akt zawierzenia "Jezu, Ty się Tym zajmij", były napisane pod wpływem wewnętrznego światła Ducha Świętego. Wszystko, co towarzyszy modlitwie z ks. Dolindo ma taką głębię. Ks. Dolindo uczy w modlitwie prostoty, pokory i bezgranicznego zawierzenia - dodawała .

Jak podkreślała, "w wielu miejscach mówi, módl się jak dziecko do swojego Taty, czy Mamy w niebie i wtedy zupełnie zmienia się perspektywa".

- Modlitwa z księdzem Dolindo to modlitwa serca - stwierdziła.

Pytana o to, czy o. Dolindo zostawił receptę na to, w jaki sposób najlepiej modlić się na różańcu, mówiła:

- Ks. Dolindo doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że dla wielu ta modlitwa jest nużąca. Był kapłanem, który był wielkim propagatorem różańca, właściwie nie ma fotografii, na której nie miałby różańca w ręku - opowiadała.

- Mówił tak, jeżeli masz modlić się na różańcu, to wyobraź sobie, że oglądasz taśmę filmową, na której wyświetlają się sceny z życia Jezusa i ten film wprowadza cię w kontemplację życia Jezusa - dodawała.

- Różaniec to jest taki oddech dla człowieka - zaznaczyła.

Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.


Źródło: Karolina Zaremba , Salve TV

« 1 »

reklama

reklama

reklama