Zawierzyliśmy Maryi. Boski festiwal

Gościem Tematu Dnia był Michał Guzek z Fundacji Chrześcijańskie Granie, który w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniał jak zostać muzykiem bez układów i znajomości i jakie warunki trzeba spełnić.

- Pierwsza edycja festiwalu powstała po spotkaniu z Moniką Brzozą. Ta historia ma taki rys jej świętości - opowiadał Michał Guzek.

- Główną ideą tych dwóch imprez ("debiuty i Festiwal Chrześcijańskie Granie" - przyp. red.) jest właśnie ewangelizacja. Dzieło Moniki Brzozy trwa do dzisiaj - dodawał.

Jak podkreślał, "Festiwal w tym roku odbędzie się siódmy raz".

- Główną ideą była promocja nowej sceny debiutanckiej. Festiwale ograniczały się do "starych wyjadaczy", brakowało przestrzeni, na której mogłoby się zaprezentować nowe zespoły debiutanckie. Nam udało się znaleźć na to formułę - konkurs Premiery - mówił.

- Co roku staramy się, żeby był czas na uwielbienie, w tym roku dochodzi jeszcze Eucharystia i strefy - zaznaczył.

- Festiwal zmierza w tym kierunku, żeby ludzie, którzy grają na scenie, którzy nas wspierają i ci, którzy przyjdą, mogli się w jakiś sposób spotkać. Bardzo mi zależy, żeby to była naturalna wspólnota - stwierdził.

- My festiwal chrześcijańskie granie oddajemy Maryi, zawierzyliśmy Maryi i ten festiwal i fundację. Mamy ogromne wsparcie - podsumował.

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama