Takiego domu jeszcze nie było w Warszawie!

W Warszawie rozpoczyna działalność pierwszy dom Fundacji L’Arche o charakterze rodzinnym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. To wyjątkowa chwila dla tych, którzy czekali na ten moment ponad 20 lat!

7 października w Światowy Dzień L’Arche fundacja L’Arche (Arka) inauguruje kampanię „Wypłyń z nami”, która zaprasza do zaangażowania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zachęca nas do tego również postawa Papieża Franciszka, który płynie z Arką odwiedzając dom L’Arche w Rzymie. Podczas zeszłorocznych ŚDM Wspólnoty L’Arche z całego świata przybyły do Krakowa na osobiste zaproszenie Papieża. Ojciec Święty chciał, aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich asystenci byli tam obecni, by dawali świadectwo swoim życiem. Aby ukazując swoją często niełatwą i pełną cierpienia historię pokazywali również prawdziwą „drogę miłosierdzia”.

- Zapraszamy do rozpoczęcia rejsu i wejścia na pokład idąc za przykładem Papieża Franciszka! Będąc blisko innych można stać się świadkiem i źródłem przemiany życia tych, którzy tego rzeczywiście potrzebują. Do akcji warto dołączyć na dwa sposoby: wesprzeć finansowo wypływającą Arkę, czyli dom i jego mieszkańców lub wejść na jej pokład jako asystent, podejmując pracę, albo jako wolontariusz. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną niejednokrotnie żyją blisko nas i potrzebują naszej pomocy, ale również sami mają również wiele do zaoferowania – mówi Katarzyna Leśniakiewicz, koordynator akcji.

Fundacja L’Arche, która tworzy małe domy typu rodzinnego na całym świecie, w tym także w Polsce odkreśla, że każdy człowiek jest ważny i wartościowy bez względu na ograniczenia. W domach Arki mieszkają razem dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby, które towarzyszą im w życiu codziennym. Są to miejsca przyjazne, w których każdy ma szansę na usamodzielnienie się i prawdziwy rozwój. Mieszkanie w Arce daję szansę wzrostu nie tylko osobom z niepełnosprawnością, ale również asystentom i wolontariuszom. W L’Arche przejdziesz prawdziwe szkolenie z budowania relacji, rozwiązywania konfliktów i akceptacji siebie.

Akcja „Wypłyń z nami” ma licznych ambasadorów. Jednym z nich jest Robert Friedrich Litza, znany muzyk, min. lider zespołu Luxtorpeda i współtwórca Arki Noego.

- Chcę was wszystkich zaprosić, żebyśmy wypłynęli razem tą Arką. Zbieramy pieniądze na dom, w którym mieszkają niezwykli ludzie, wolontariusze, asystenci, osoby z niepełnosprawnością. Bo kiedy pomagamy jeden drugiemu czujemy się dobrze i wiemy, że wtedy człowiek staje się naprawdę człowiekiem. Zapraszam do rozpoczęcia rejsu i wejścia na pokład! – mówi Litza.

L’Arche, budując tego typu domy, zmienia perspektywę życia wielu rodzin w Polsce, a teraz również w Warszawie. Fenomen domu L’Arche płynie nie tylko ze zmiany życia jego mieszkańców, ale także z jego wpływu na rzeczywistość wokół. Arka oddziaływuje na społeczeństwo pokazując piękno i wartość osób z niepełnosprawnością, zmienia ludzkie myślenie o drugim człowieku, otwiera na słabość, jednocześnie pokazując ogromną siłę w ludziach często zepchniętych na margines społeczeństwa.

- Dom funkcjonuje dzięki wsparciu Darczyńców; dołączając do akcji zapewnisz mu paliwo na długi rejs! Zapraszamy do wejścia na pokład naszej Arki. – mówi Katarzyna Leśniakiewicz.


Szczegóły na wyplynznami.pl

Katarzyna Leśniakiewicz, Fundacja L’Arche Warszawa

« 1 »

reklama

reklama