Gala wręczenia nagród Totus Tuus

W wigilię Dnia Papieskiego, 7 października, o godz. 16.45 program II Telewizji Polskiej zaprasza na transmisję uroczystej gali wręczenia nagród Totus Tuus, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przyznawane co roku przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nagrody, zwane też „katolickimi noblami” honorują osoby i instytucje, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania św. Jana Pawła II. 

Nagrody te przyznawane są od 2000 roku. Gala wyłoni i przybliży sylwetki laureatów nagrodzonych w czterech podstawowych kategoriach: „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno – wychowawcza", „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej", „Propagowanie nauczania Jana Pawła II" 4 oraz „Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach". 

Koncert będzie zapowiedzią wydarzenia odbywającego się kolejnego dnia – „Dnia Papieskiego". Na scenie oprócz laureatów pojawiają się także znani muzycy: Olga Szomańska, Krzysztof Kiljański, Antek Smykiewicz oraz Grzegorz Wilk. Jedną z gwiazd będzie również Krzysztof Majda – absolwent programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wokalista i instrumentalista. Galę poprowadzi dziennikarz Tomasz Wolny.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony będzie 8 października pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Telewizja Polska, zgodnie z wieloletnią tradycją, na swoich Antenach zrelacjonuje uroczystości odbywające się w całej Polsce. W TVP także koncerty, wzruszające dokumenty oraz specjalne wydania programów.

Źródło: Dział Public Relations , Telewizja Polska S.A

« 1 »

reklama

reklama

reklama