75-lecie parafii kamiliańskiej w Tarnowskich Górach

W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Uzdrowienia chorych odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 75 - lecia parafii pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Kopca z udziałem proboszczów posługujących wcześniej w tej parafii.

Ksiądz biskup w czasie kazania powiedział m. in. "Ta parafia pokazuje niezwykły charyzmat wchodzenia bożych spraw, bożych treści i bożej łaski w życie ludzi, którzy tu mogą odnaleźć swoje właściwe miejsce i tutaj czerpać natchnienia  by więcej było w nas dobra, odwagi i by tym dobrem umieć się dzielić."

Biskup nawiązał też do początków funkcjonowania kamilianów w Tarnowskich Górach - "Początek obecności kamilianów w tym miejscu to czas pruskiej władzy, 75 lat temu kiedy powstawała parafia brutalność wojny powodowała, że sytuacja była wyjątkowo trudna i napięta. Ojcowie oprócz sobie właściwego charyzmatu podjęli trud posługiwania parafii."

Na koniec biskup Kopiec, zwrócił się do ojców kamilianów tymi słowami - " Życzę Wam, abyśmy także jako Kościół diecezjalny cieszyli się waszą posługą , budowali się Waszymi dobrymi owocami i życzę wam abyście nieustawali w trwaniu przy Panu i w tym aby z nadzieją oczekiwać dobrych owoców i niech łaska boża to sprawi!"

Parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach-Osadzie Jana – należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry), do parafii należy kościół Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i kościół filialny św. Jana Chrzciciela.

« 1 »

reklama

reklama