Edukacja seksualna i gender. Fakty i mity

O niepokojących zmianach kulturowych w obszarze edukacji i rodziny oraz o tym jak można się przed nimi bronić mówili w Salve TV Sylwia Zborowska i Paweł Kwaśniak z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Gośćmi Tematu Dnia byli Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny i Paweł Kwaśniak, prezes tej instytucji, którzy w rozmowie z Piotrem Otrębskim wyjaśniali, na czym polegają niepokojące zmiany kulturowe w obszarze edukacji i rodziny, i tłumaczyli, jak przed nimi można się bronić.

- Zmiany kulturowe obejmują nie tylko Polskę, ale Europę i cały świat. Jeżeli włączymy telewizję, czy zajrzymy do internetu, zobaczymy, że jest bardzo wiele treści, które podważają dotychczasowe rozumienie rodziny, które podważają naturalne role wychowawcze rodziców wobec dzieci, które deprawują, seksualizują młode pokolenie - mówił Paweł Kwaśniak.

- Podjęliśmy się realizacji Kongresu o takiej tematyce, widząc, że znacząco przyspiesza i rozszerza się proces zakwestionowania roli małżeństwa i rodziny w porządku społecznym. Odbiera się autorytet rodzicom i dziadkom, a przesuwa się go na współczesne nośniki, na autorytety ulokowane w mediach - dodawała Sylwia Zborowska.

Zdaniem Pawła Kwaśniaka, prezesa Centrum Życia i Rodziny, "w tę próżnię bardzo mocno weszli ludzi, którzy całą sferę seksualności pokazując w sposób zwulgaryzowany".

- Trzeba powiedzieć o podłożu edukacji seksualnej (...) Trzeba sobie odpowiedzieć, czym ta edukacja seksualna de facto ma być - zwróciła uwagę Zborowska.

- Rodzice obawiają się pewnych zachowań, obawiają się co się kryje za tymi hasłami, za gender, seksualizacją, za edukacją seksualną - podkreślała.


Na zakończenie rozmowy goście zaprosili na IV KONGRES DLA ŻYCIA I RODZINY, który odbędzie się 26 października 2017 roku.

Hasło Kongresu brzmi: Rewolucja kulturowa dzisiaj: społeczeństwo, szkoła, rodzina

Więcej informacji znajduje się na stronie: kongreszyciairodziny.pl

Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama