reklama

Co ma wspólnego Patryk Vega, "Botoks", ksiądz kulturysta i ksiądz, który był skinheadem?

Autorzy książki "#Kawa z Bogiem, czyli jak rozumieć to, w co wierzę", mówią co ma wspólnego Patryk Vega, film "Botoks", Bóg i ksiądz, który był skinheadem.

Gośćmi Tematu Dnia Salve TV byli Katarzyna Szkarpetowska i ks. Przemysław "Kawa" Kawecki, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiadali o tym jak powstawała książka "#Kawa z Bogiem, czyli jak rozumieć to, w co wierzę".

- Oglądam film o własnym życiu, który być może trochę jest ekstremalny jak "Botoks", choć rodzi pewnie więcej uczuć i emocji, przynajmniej u mnie, bo to moje osobiste życie - mówił ks. Kawecki, nawiązując do okładki książki i rekomendacji Patryka Vegi.

- Myślę, że dojrzałość człowieka polega na tym, że oglądając się w przeszłość mówię, ale to była kaszana, wstyd, ale generalnie to jest moje życie. Gdyby nie te historie, które mnie spotkały, to może nie spotkałbym Boga i nie doświadczył Go w taki sposób, że potem efektem tego było moje kapłaństwo - dodawał.

- Ostatnio Polskę zgorszył ksiądz kulturysta, więc nie mogę zbyt wiele opowiedzieć. Kiedy szedłem do seminarium, to moi koledzy okrzyknęli to "hitem roku" - opowiadał.

Jak podkreślała Kasia Szkarpetowska, "żeby napisać z kimś książkę, to trzeba przynajmniej tę osobę lubić".

- Książka jest tego owocem. Pracowało się nad nią fantastycznie - zaznaczyła.

 Staraliśmy się udzielić odpowiedzi na te najważniejsze pytania. Myślę, że to książka dla osób, które poszukują, które są w kościele, ale niekoniecznie czują się w nim dobrze, znajdują się na obrzeżach. Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie - podsumowała.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao