Dziś druga rocznica śmierci o. Jana W. Góry OP

Dwa lata temu, 21 grudnia 2015 roku, o. Jan Góra odszedł do Domu Pana. Wspólnota LEDNICA 2000 zaprasza dziś na spotkanie na Polach Lednickich, które przebiegnie pod hasłem „Prowadź mnie, Światło!”.

O. Jan W. Góra OP urodził się 8 lutego 1948 w Prudniku, zmarł 21 grudnia 2015 w Poznaniu podczas odprawiania Mszy Świętej. Dominikanin, prezbiter, doktor teologii, duszpasterz akademicki. Od 1997 organizator Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży na Polach Lednickich. Animator ośrodka duszpasterstwa akademickiego „Respublica Dominicana” w Jamnej. Do zakonu dominikanów wstąpił w 1966. W latach 1977–1987 był duszpasterzem młodzieży szkół średnich w Poznaniu, a od 1987 do 2015 duszpasterzem akademickim w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Poznaniu.

Pierwszym dziełem ewangelizacyjnym były coroczne letnie młodzieżowe kolokwia w Ustroniu – Hermanicach. Natomiast w 1991 był współorganizatorem VI Światowych Dni Młodzieży na Jasnej Górze, podczas których powstały słowa do hymnu tego
spotkania, Abba Ojcze. 1 stycznia 1992 utworzył Dom Świętego Jacka – ośrodek duszpasterstwa na górze Jamna położony niedaleko Tarnowa. Pierwotnie w starym budynku szkoły powstała „Szkoła Wiary”, następnie poprzez osobiste zaangażowanie papieża Jana Pawła II Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. W 1997 po raz pierwszy zorganizował Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Lednica 2000 nad Jeziorem Lednickim koło Gniezna. Odtąd spotkania młodych pod Bramą Rybą odbywały się co roku, początkowo w wigilię Zesłania Ducha Świętego, obecnie w pierwszą sobotę czerwca. Od 2004 co roku na początku września organizował również Lednicę seniora. Założyciel Muzeum historii Lednicy w Poznaniu oraz domu Jana Pawła II na Polach Lednickich. Był propagatorem idei Małych Ojczyzn, współpracownikiem pism i wydawnictw katolickich i kulturalnych.

Zmarł 21 grudnia 2015 w klasztorze dominikanów w Poznaniu; przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia. Pogrzeb odbył się 30 grudnia 2015 w Imiołkach, na Polach Lednickich, gdzie został pochowany obok głazu z popiersiem Jana Pawła II. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Dzień w którym o. Jan W. Góra OP odszedł do domu Ojca jest w pamięci całej wspólnoty LEDNICA 2000 ciągle żywy. 21.12.2015, godz. 19:33. Mijają dwa lata – potrzeba naszych serc to złączyć się we wspólnej modlitwie.

21 grudnia 2017 r. Wspólnota LEDNICA 2000 zaprasza na spotkanie na Polach Lednickich, które przebiegnie pod hasłem „Prowadź mnie, Światło!”. Słowa te rozpoczynają ukochaną modlitwę o. Jana, którą tak często powtarzał. Dokładnie tą modlitwą chcą podziękować za Światło, które Duch Święty objawił, w tak bliskiej ich sercom osobie o. Jana.

Poniżej przedstawiamy pełen program uroczystości, a organizatorzy zapraszają z żywym światłem, które zostanie przyniesione w procesji do grobu Ojca Jana.

PROGRAM SPOTKANIA NA POLACH LEDNICKICH

17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

18:30 – Czytanie tekstów o. Jana W. Góry OP

19:00 – Msza Święta pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka

20:00 – Procesja „Prowadź mnie Światło” przez Pola Lednickie

21:00 – Agapa

Dziś o 6.00 rano były już Roraty w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu, na których przekazano światło do zawiezienia na Lednicę.

źródło: Biuro Prasowe LEDNICA 2000

« 1 »

reklama

reklama

reklama