Jubileusz stulecia kościoła Bożego Ciała w Bytomiu - Miechowicach i konsekracja ołtarza

O godz. 11.30 sprawowana była uroczysta Eucharystia w kościele Bożego Ciała w Bytomiu - Miechowicach pod przewodnictwem bp. Jana Kopca.

Bp Jan Kopiec przewodniczył uroczystej Eucharystii w dniu świętowania jubileuszu stulecia kościoła Bożego Ciała w Bytomiu - Miechowicach. Konsekracja kościoła Bożego Ciała miała miejsce 6 października 1917 roku.

- Jubileuszowa radość wspominania stu lat kościoła, także i parafii, wprowadza nas w taki nastrój niezwykłego podziękowania - mówił bp Kopiec.

W czasie Liturgii Eucharystii miała miejsce konsekracja ołtarza. Bp Jan Kopiec mówił dziś o tym, że trzeba najpierw na ołtarzu dostrzegać Pana i Stwórcę, a dopiero potem podchodzących do niego ludzi. Podkreślał, że ołtarz był zawsze znakiem precyzyjnym.

Dziękując całej wspólnocie, bp Jan zaapelował jednocześnie, aby parafianie cenili sobie ołtarz i to, że Bóg chce być blisko nich. Życzył, aby z ołtarza czerpali siłę.

Dziś po południu, z racji przeżywanego jubileuszu, o godz. 17.00 odbędzie się również specjalny jubileuszowy koncert w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej Bytom.

O historii kościoła, parafii Bożego Ciała w Bytomiu - Miechowicach można przeczytać na stronie: bcmiechowice.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama