Kolejna Ewangelizacja na Barce w Krakowie

W środę wieczorem krakowianie znów mogli wziąć udział w cyklu zatytułowanym Ewangelizacja na Barce. Tym razem Dobrą Nowinę głosił ks. Marcin Bieniasz, pallotyn z Zakopanego.

Jak zaznaczył na wstępie Adwent to okres, kiedy Pan Bóg zaprasza ludzi na pustynię. „Może ktoś zapytać, gdzie w Krakowie można znaleźć pustynię. Ale nie o takie miejsce chodzi. Tą pustynią są często nasze serca – przestrzeń, gdzie nikogo nie wpuszczamy” – wyjaśnił, zachęcając do wzbudzenia w sobie pragnienia Pana Boga.

Kapłan mówił wiele o Maryi – przyznał, że poznał Ją bardziej pod koniec szkoły podstawowej, kiedy za pokutę otrzymał odmówienie różańca. „Nie byłem do tego przekonany – nawet nie wiedziałem jak znaleźć na to czas. Doradzono mi jednak, by odmawiać go w drodze do szkoły. I tak ta modlitwa pozostała ze mną do dziś” – powiedział, ale zaznaczył, że także na jego drodze życia pojawiła się w sercu pustynia.

W liceum zastanawiałem się jak żyć i co robić. Znalazłem wtedy ogłoszenie o pielgrzymce do Kalwarii Pacławskiej. Nie pojechałem tam z pobożnym nastawieniem, ale gdy weszliśmy i uklęknęliśmy przed Matką Bożą, zacząłem do Niej mówić z głębi serca” – opowiadał, wskazując, że ta modlitwa odmieniła jego świat i dzięki niej odkrył swoje powołanie.

Następnie ks. Bieniasz opisał jak bardzo wiele w jego życiu zmieniły wizyty w Medjugorie – pierwsza, kiedy w zasadzie nie współodczuwał wielkiej nadziei, z jaką modlili się przebywający tam wierni i druga, gdy usłyszał w sercu głos Maryi.

„Najpierw to były słowa, bym uczynił wszystko, co powie mi Jej Syn. Potem na Górze Objawień usłyszałem: ‘Byłam z tobą od początku, jestem z tobą teraz i będę z tobą zawsze’. To sprawiło, że moje życie zmieniło się totalnie jakościowo, a moja kapłańska droga jeszcze bardziej wzmocniła” – wyznał.

Poprosił przy tym zgromadzonych, by dbali o swoją duchowość i nie ulegali pokusie kierowania życiem według własnych planów. „Wszystko co dobre w naszym życiu to Pan Bóg. Czasem jednak gubi nas pycha czy też chęć budowania na samym sobie. Wtedy warto zwrócić się do Maryi, gdyż ona potrafi odmienić życie o 180 stopni” – podsumował swoje nauczanie pallotyn.

Spotkanie na wodach Wisły zakończyła modlitwa uwielbienia. Ewangelizację na Barce organizuje Krakowska Żegluga Pasażerska, wspólnota namARKA oraz Fundacja nowohuckie.PL i Radio Pallotti.FM.

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao