Kraków: #Panamska10 – aplikacja modlitewna w intencji ŚDM w Panamie

#Panamska10 to nowa inicjatywa duszpasterstwa młodych w archidiecezji krakowskiej. Jej celem jest stworzenie duchowego pomostu między Krakowem, a Panamą i modlitewne wsparcie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Ideą akcji #Panamska10 jest zebranie jak największej liczby ludzi, którzy chcą modlić się za dzieło ŚDM, Ojca Świętego i młodzież całego świata. Dobierają się oni w pięcioosobowe grupy - #piątki. Każdy codziennie odmawia dziesiątek różańca i oficjalną modlitwę w intencji ŚDM Panama 2019. Dzięki temu tworzona jest ulica Panamska, przy której każda piątka ma swój własny numer - unikatowy duchowy pomost, który połączy Kraków z Panamą. Swoją piątkę można zgłosić za pomocą formularza dostępnego na stronie panama.diecezja.pl. Można też skorzystać z aplikacji mobilnej, która przypomina o modlitwie, zawiera teksty modlitw i rozważań oraz jest źródłem informacji o ŚDM. 

W ramach przygotowań młodych archidiecezji krakowskiej do ŚDM w Panamie powstaje mapa grup, dzięki której każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy tych wspólnot zgłaszają się do koordynatora diecezjalnego przygotowań ks. Sebastiana Kowalczyka, tak aby wszystkie grupy mogły podejmować wspólne inicjatywy, których celem jest duchowe i logistyczne przygotowanie do spotkania młodych w Panamie.

Planowane są również comiesięczne spotkania modlitewne i integracyjne w różnych częściach archidiecezji krakowskiej. Odbywać się one będą 22. dnia każdego miesiąca - w dzień modlitw za ŚDM. Osoby biorące udział w spotkaniach będą mieli okazję poznać niezwykłe bogactwo dziedzictwa religijnego Kościoła krakowskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Krakowie, a kolejne: w Myślenicach Chrzanowie, na Podhalu, w Wieliczce i w Wadowicach.

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

md / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama