Kraków: zakończył się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Zakończył się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II", który odbywał się w dniach 8-12 listopada w Krakowie.

W Kongresie uczestniczyło około 200 osób z blisko 30 krajów świata m. in. Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, Meksyku, USA, Indii, Malty, Izraela, Chin i Japonii.

Przedstawiciele zagranicznych biur podróży zwiedzili najważniejsze w kraju miejsca kultu oraz zapoznali się z ofertą wielu miejsc sakralnych. Zdaniem organizatorów, wymiana doświadczeń biznesowych przyniesie efekty w postaci wzrostu liczby grup pielgrzymkowych odwiedzających Polskę. W krakowskim Kongresie uczestniczyli przedstawiciele biur podróży i organizatorzy turystyki pielgrzymkowej, a także touroperatorzy, blogerzy, dziennikarze oraz koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji.

W trakcie wydarzenia uczestnicy spotkali się z przedstawicielami polskich miejsc kultu oraz zapoznali się z ofertą kilkudziesięciu wystawców z Polski, którzy prezentowali swoje oferty na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na Białych Morzach. Wśród nich byli przedstawiciele miejsc sakralnych, biur podróży, muzeów, restauracji i hoteli. Ofertę prezentowali także przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa i województwa małopolskiego.

Podczas Kongresu zagraniczni goście zobaczyli najważniejsze w Polsce miejsca związane z kultem religijnym i te, które mają ogromne znaczenie historyczne, czyli miejsca do których będą mogli przywozić swoje grupy. Zwiedzili Stare Miasto w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnię Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, udali się także do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Częstochowy.

Kongres odbywał się w dniach 8-12 listopada w Krakowie. Patronat honorowy nad Kongresem sprawował m. in. kard. Stanisław Dziwisz i abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

led / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama