reklama

Msza św. z okazji Święta Niepodległości

Uroczyste obchody w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie rozpoczną się Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00, w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych.

Podczas Eucharystii wierni odmówią Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękują Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad Ojczyzną.

Koncert – Msza F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, rozpocznie się o godz. 20.00. Wystąpią wybitni polscy artyści, w tym: Małgorzata Walewska i Andrzej Lampert, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry. Dyrygować będzie Pedro Amaral – dyrektor artystyczny Filharmonii Lizbońskiej.

Uroczystości, które odbędą się w tym roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zainaugurują cykl wydarzeń, wieńczących w 2018 roku obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

***

Wszyscy wierni którzy chcieliby uczestniczyć w dzisiejszych wydarzeniach w Świątyni Opatrzności Bożej mogą uczynić to również za pośrednictwem bezpośredniej transmisji na stronie internetowej Centrum Opatrzności Bożej - www.centrumopatrznosci.pl

Osoby, które znajdują się w podróży mogą wysłuchać radiowej transmisji Mszy Świętej, ze Świątyni Opatrzności Bożej nadawanej od godziny 9.00 w programie pierwszym Polskiego Radia.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao