Rektor KUL odprawił Mszę świętą wszystkich zmarłych ze społeczności akademickiej KUL

Rektor KUL wraz z całą społecznością akademicką KUL modlił się dzisiaj w intencji swoich poprzedników – zmarłych rektorów, profesorów, studentów i pracowników administracji Uniwersytetu.

Podczas Mszy świętej, która została odprawiona w Kościele Akademickim KUL, w sposób szczególny wspominano te osoby, które odeszły w ciągu ostatniego roku. „Nasza modlitwa jest wyrazem wdzięczności i szacunku dla tych, którzy tworzyli dzieło Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wspominamy dzisiaj zmarłych rektorów, księdza Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora naszej Uczelni, profesorów, studentów i pracowników administracji, darczyńców i absolwentów, którzy rozsławiali KUL. Bernard z Chartres powiedział, że jesteśmy karłami, którzy wspięli się na ramiona olbrzymów. W ten sposób widzimy więcej i dalej niż oni, ale nie dlatego, ażeby wzrok nasz był bystrzejszy lub wzrost słuszniejszy, ale dlatego, iż to oni dźwigają nas w górę i podnoszą o całą gigantyczną wysokość. Naszym poprzednikom zawdzięczamy wiele, wspominając ich winniśmy kontynuować ich dzieło” – powiedział ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL.

Po Mszy świętej Rektor KUL, tradycyjnie już, zaprosił obecnych na Mszy do wspólnej modlitwa przy grobie ks. Idziego Benedykta Radziszewskiego i udał się na cmentarz przy ul. Lipowej.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama