Sekret świętych. "Uzdrowienie przypisuję św. Charbelowi"

Gościem Tematu Dnia Salve TV była dr Monika Florek–Mostowska, dziennikarka, wiceprezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, która w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniała, po co modlić się do świętych.

- Do świętych podchodzę tak, jak do przyjaciół. Do jednych jest bliżej, do innych trochę dalej. Moją ulubioną świętą jest św. Monika, moja patronka. Jej upór w pobożności, jej skromność, czystość intencji i pragnień – bardzo mi się to podoba – mówiła Monika Florek – Mostowska.

- Dla mnie świętych obcowanie nie jest pustym słowem, które wygłaszamy co niedzielę na Mszy Świętej, tylko to jest rzeczywiście realne – dodawała.

- Świętą Ritę poprosiłam kiedyś o sprzedaż mieszkania. Świętych, w związku z tym, że są przyjaciółmi, proszę nie tylko o wzniosłe rzeczy, ale i przyziemne – opowiadała.

Jak podkreślała, sprzedaż „udała się dzięki św. Ricie, bo udało się to cudem”.

Dziennikarka opowiadała jak wygląda działanie świętych w jej życiu:

- Uzdrowienie cioci przypisuję św. Charbelowi – zaznaczyła.

- Chcemy zatrudniać świętych w godzinach pracy – dodawała, zapraszając na Litanię do Wszystkich Świętych.


***

W wigilię święta, 31 października od 9.00 – 17.00, Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza do wspólnego śpiewania Litanii do Wszystkich Świętych. Litania będzie niezwykła, bo ujmiemy w niej wszystkich, którzy zostali przez Kościół ogłoszeni świętymi, będziemy wzywać mało znanych i zupełnie nie znanych świętych, by orędowali za nami w niebie.

Specjalnie na ten dzień muzykę komponuje ks. Andrzej Daniewicz, który założył w 2005 r. chrześcijański zespół rockowy „La Pallotina”.

Przez cały dzień w kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Subtelna gra świateł i oprawa uroczystości, za którą odpowiada reżyser Grzegorz Boniecki, nastrajać będzie do modlitwy.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem radosnym. Więcej informacji: www.salvatti.pl/jedyne-takie-wydarzenie...

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao