Tajemnica egzorcyzmów. Skandal miłosierdzia

Twórcy międzynarodowych rekolekcji adwentowych Misericordia et misera, a zarazem misjonarze miłosierdzia, o. dr Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ opowiadają na czym polega skandal miłosierdzia.

- Misjonarze miłosierdzia to pomysł papieża Franciszka na Rok Miłosierdzia. Powołał około 1000 kapłanów na całym świecie do pełnienia tej posługi, do głoszenia miłosierdzia Bożego i rozgrzeszania grzechów, które w kodeksie prawa kanonicznego zastrzeżone są dla Stolicy Apostolskiej - mówił o. dr Michał Legan OSPPE.

- Istotą listu ("Misericordia et misera" - przyp. red.) jest stanięcie na miejscu kobiety pochwyconej na cudzołóstwie i otulenie miłosierdziem. Papież mówi, że miłosierdzie nie jest dygresją, czy epizodem w życiu Kościoła, tylko jest jego życiem - dodawał ks. Michał Olszewski SCJ.

Pytani, czym się różni miłosierdzie od egoizmu, mówili:

- Prawdziwe miłosierdzie zawsze bierze się z doświadczenia, że sam jestem obdarowany miłosierdziem, że coś dostałem za darmo. Dopiero to mnie uzdalnia do tego, żeby rozdawać - podkreślał o. Legan.

- Za moje grzechy Jezus zapłacił swoją krwią. To jest taka cena, której nikt nie mógł zapłacić, tylko Bóg. Tylko z miłosierdzia i tylko dlatego, że mnie kocha - dodawał.

- Miłosierdzie to absolutnie darmowa sprawa. Czynienie miłosierdzia wobec innych ludzi, również musi być bezinteresowne - stwierdził ks. Olszewski.

- Oczywiście, że rekolekcje Misericordia et misera z pewnością są na tym temacie skoncentrowane. To od miłosierdzia się wszystko zaczyna - zaznaczył o. Legan.

Jak podkreślali, "internet jest przedsionkiem ewangelizacji".

- Z miłosierdziem zawsze związana jest walka duchowa. Egzorcyzm to posługa miłości, to nie tropienie diabła, wyszukiwanie wszędzie zła. To posługa miłości tych, którzy cierpią z powodu złego ducha, grzechu, zranień. To doświadczenie wiary ustawiło moje kapłaństwo i moje późniejsze poszukiwania, dociekania, moją modlitwę - mówił ks. Olszewski, który był egzorcystą przez dwa lata.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama