Tajemnice Chemin Neuf

Jak przeżywać swoją pracę zawodową z Jezusem? Mówią o tym goście Tematu Dnia Salve TV - Dorota Maczuga i Marek Maczuga, członkowie wspólnoty Chemin Neuf.

- Jesteśmy wspólnotą katolicką, ale jest to wspólnota o powołaniu ekumenicznym, więc jest to wspólnota dla wszystkich chrześcijan, dla wszystkich, którzy przyznają się do Jezusa. Naszym szczególnym powołaniem, jest powołanie do jedności - mówił Marek Maczuga.

- Jedność na różnych poziomach życia. Sami spotkaliśmy wspólnotę, kiedy szukaliśmy rekolekcji dla małżeństw. Dla nas bliska jest ta praca na rzecz jedności małżeństwa, rodziny - dodawała Dorota Maczuga.

Goście Tematu Dnia opowiadali jak wygląda spotkanie wspólnoty:

- Chemin Neuf to znaczy nowa droga, więc często podkreślamy, że u nas zawsze jest rozeznawanie i szukanie nowych dróg - stwierdziła Dorota.

- W kilku miastach są spotkania modlitewne, gdzie jest to przede wszystkim modlitwa uwielbienia. Słuchamy tego, co Bóg chce do nas mówić. Jest czas słuchania Boga - podkreślał Marek.

Pytani o to, w jaki sposób połączyć pracę z życiem duchowym, mówili:

- Najważniejszym momentem w naszej karierze zawodowej to moment, kiedy osobiście spotykamy Jezusa i to Jezus powołuje nas do pracy. To nie jest dla nas tylko pewne zajęcie, które musimy wykonywać, ponieważ po prostu musimy się utrzymać, ale odczytujemy, że to jest nasze powołanie - zaznaczył Marek.

- Bóg powołuje nas do konkretnych miejsc, do konkretnych zawodów. Praca może być miejscem obecności Boga - dodawał.

- Praca jest bardzo ważnym obszarem naszego życia. Spojrzenie poprzez wiarę, poprzez to, że to jest powołanie od Boga, coś, co wykonujemy, a nie coś, co stanowi o naszej wartości, gdzie możemy dawać siebie, że to może zmienić nasz stosunek do pracy - mówiła Dorota.

W dniach 2-3 XII 2017 odbędzie się spotkanie weekendowe pt. "Praca - walka o przetrwanie czy droga do pełni życia, czyli jak przeżywać swoją pracę zawodową z Jezusem?"

WIĘCEJ INFORMACJI: www.chemin-neuf.pl

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama