Tylko dla mężczyzn! Ks. D. Chmielewski i męskie problemy

Gościem Tematu Dnia Salve TV był Wojciech Łapiński z Wydawnictwa Magdalenium i wspólnoty Only4men, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniał, czego mężczyznom brakuje w Kościele.

- Mężczyźni czuli się najlepiej "pod chórem". Wydaje mi się, że to się zaczyna coraz bardziej zmieniać. Mężczyźni chcą pracować nad sobą, formować się i wypełniać Kościół też w pierwszych ławkach - mówił Wojciech Łapiński.

- Nasz kościół jest kobiecy, stąd też wiele inicjatyw, które wychodzą na przeciw potrzebom mężczyzn. Tak jak właśnie nasza wspólnota Only For Men - dodawał.

Jak podkreślał, "każdy przyjeżdża na takie spotkania z problemem".

- Najczęstszy problem mężczyzn jest sfera seksualna. Podczas takich spotkań mogą sobie te rzeczy przepracować. O to chodzi, żeby człowiek wrócił do rodziny zmieniony - stwierdził.

Gość Tematu Dnia odniósł się do tego, czy modlitwa różańcowa jest również dla mężczyzn:

- Staram się regularnie modlić na różańcu. Jest to dla mnie modlitwa, która uspokaja, wycisza i pozwala się zatrzymać - mówił.

- Ks. Dominik jest też dla mnie autorytetem, czy to w dziedzinie duchowości, czy własnego rozwoju (...) Ks. Dominik mówi o bardzo wielu trudnych sprawach m.in. o cierpieniu- podkreślał.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao