W Tarnowskich Górach trwa spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

W parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach trwa spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy, Mszy świętej przewodniczy bp Jan Kopiec.

Szafarze diecezji gliwickiej przeżywają tradycyjne spotkanie formacyjne. Dziś mają już za sobą wprowadzenie, adorację z sakramentem pokuty i konferencję, wygłoszoną przez opiekuna szafarzy ks. doktora Krystiana Piechaczka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii gliwickiej. Jak nam powiedział, konferencja była już drugą z cyklu o sakramentach. Dzisiejsza konferencja nosiła tytuł "Skutki sakramentu bierzmowania".

W tej chwili trwa Msza święta pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca.

Biskup gliwicki w homilii powiedział m.in.:

"Adwent absolutnie nie ma nic wspólnego ze skostnieniem, z biernym wyczekiwaniem. Adwent ma w sobie coś z siły stwarzającej nową rzeczywistość o czyszczoną i pogłębioną. To przyświecało idei z IV wieku, kiedy wprowadzono  nowy porządek obchodów liturgicznych i kiedy sam okres obchodów Bożego Narodzenia i Epifanii, nie był wystarczająco długi , by się cieszyć i pogłębiać swoją formację. Dlatego wprowadzono ten czas, który symbolicznie ma przygotować na Boże Narodzenie. Bowiem Pan zjawia się aby wypełnić bardzo dokładnie całą logikę dziejów zbawienia i trzeba to dostrzec.
Prorok Izajasz (7 wieków przed Chrystusem) pokazuje czym będzie nowy czas, nowych ludzi i ziemi. Pan przychodzi aby zmienić nasze przyzwyczajenia, aby zmienić nasze skostniałe serca, aby przywracać ludziom właściwy wymiar ich egzystencji na ziemi. To wielki zamysł Boga by nas podnieść, by przywrócić nam godność.
Po to Pan przychodzi, by nam powiedzieć - odwagi! Można uzdrowić najbardziej chore serce! Można!

Chciałbym abyście z tego dnia skupienia wyszli znowu umocnieni. Warto pięknie życie układać. Do tego trzeba oczywiście ogromnej uczciwości. Kieruję do Was apel z ogromną życzliwością - bądźcie naszą pomocą.
Mamy już ponad pięciuset Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i cieszymy się z tego ogromnie.
Życzę Wam abyście na tej drodze trwali i abyście byli wciąż zaangażowani w czynienie tego świata bardziej ludzkim."

***

Dzisiejsze spotkanie jest szczególnie adresowane do Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z dekanatów: Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin.

Tydzień temu szafarze z południowej części diecezji gliwickiej spotkali się w katedrze w Gliwicach, a tydzień wcześniej w Bytomiu.

« 1 »

reklama

reklama

reklama